مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل: مطالعات ۴۵ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان های جنوب استان در دست اجرا می باشد ، واگذاری سه هزار و ۳۰۰ هکتار از این اراضی به بخش کشاورزی خلخال را از جمله اقدامات صورت گرفته ذکر کرد.

تخصیص ۲۱۰ میلیارد ریال برای اجرای طر آبخیزی

به گزارش از شهرخوان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: امسال ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های آبخیزداری در مناطق مختلف این استان هزینه شد.

شهامت هدایت در بازدید از طرح های آبخیزداری حوزه فینارود خوجین خلخال افزود: این اعتبار برای اجرای طرح های آبخیزداری ۱۰ شهرستان استان هزینه شده و با بهره برداری از این پروژه ها تحول مهمی در این بخش و نیز افزایش ذخیره سفره های زیرزمینی آب اتفاق خواهد افتاد.

وی اظهار کرد: اجرای طرح های آبخیزداری موجب پیشگیری از فرسایش خاک ، از بین رفتن پوشش گیاهی و همچنین جلوگیری از جاری شده سیلاب در مراتع می شود.

او با بیان اینکه خلخال از شهرستان های پیشرو استان در اجرای طرح های آبخیزداری است، اضافه کرد: اجرای این طرح ها در ۲ حوزه بزرگ آبخیز خوجین و اندبیل از سال های گذشته شروع شده و تاکنون ده ها پروژه بند تاخیر آب و سدهای کوچک احداث شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل تلاش برای حل اختلاف بین کشاورزان و منابع طبیعی بر سر مالکیت زمین را از رویکرد‌های جدید این اداره کل اعلام کرد و افزود: امسال ۳۳۰ هزار هکتار از اراضی ملی در مالکیت دولت و در قالب طرح کاداستر نقشه ‌برداری شده است.

او بابیان اینکه مطالعات ۴۵ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان های جنوب استان در دست اجرا می باشد ، واگذاری سه هزار و ۳۰۰ هکتار از این اراضی به بخش کشاورزی خلخال را از جمله اقدامات صورت گرفته ذکر کرد.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/4495