مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: طول راه‌های استان ۶۳۷۲ کیلومتر و نگه‌داری آن با امکانات موجود فعلی سخت است، لازم است برخی تمهیدات از جمله هوشمندسازی محورها دنبال شود.

به گزارش از شهرخوان، علی رحمتی در نشست هم اندیشی با مدیرکل صدا و سیمای استان اردبیل اظهار داشت: با توجه به اینکه طول راه‌های استان ۶۳۷۲ کیلومتر و نگه‌داری آن با امکانات موجود فعلی سخت است، لازم است برخی تمهیدات از جمله هوشمندسازی محورها دنبال شود.

توسعه هوشمندسازی محورها نیازمند مشارکت صدا و سیمای است

وی با بیان اینکه در وضعیت فعلی نیز برخی اقدامات انجام شده است، افزود: دوربین‌های تردد شمار، دوربین‌های نظارت تصویری، سامانه هوشمند ثبت تخلف و سامانه توزین در حین حرکت در برخی محورها نصب شده و با این وجود توسعه کمی و کیفی آن نیازمند مشارکت صدا و سیمای استان است.

عضو شورای اداری استان تصریح کرد: در وضعیت فعلی ۶۴ دوربین تردد شمار در محورها نصب شده که تا حد قابل توجهی توانسته موجب کاهش تخلفات و بهبود رفتارهای ترافیکی شود و در عین حال دوربین‌های نظارت تصویری توانسته در مدیریت تصادفات و شناسایی تخلفات موثر عمل کند.

 

 

علی رحمتی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با اشاره به فعالیت مرکز مدیریت راه‌های استان و اتصال به شبکه راه‌های کشور، گفت: علاوه بر این به منظور بهبود رفتارهای ترافیکی اطلاع رسانی و آموزش مستمر به مردم و گروه‌های ویژه از جمله رانندگان، موتورسیکلت سواران، کشاورزان و … انجام می شود.

بیشترین میزان تردد در محور اردبیل- آستارا ثبت شده است

رحمتی در خصوص آخرین وضعیت تردد نوروزی در محورهای مواصلاتی استان اظهار کرد: از ۲۵ اسفند ماه سال ۹۷ لغایت ۶ فروردین ماه سال ۹۸، ۳ میلیون و ۵۳۶ هزار تردد به ثبت رسیده و بیشترین میزان آن در محور اردبیل- آستارا ثبت شده است.

وی افزود: در شش محور اصلی مواصلاتی استان رقم ورودی ۲۲۷ هزار و ۷۸۴ تردد و رقم خروجی نیز ۲۸۱ هزار و ۲۸۵ تردد است و کمترین میزان تردد در محور اسالم به ثبت رسیده است.

رئیس کمیته حمل و نقل ستاد خدمات اجرایی سفر استان در خصوص وضعیت تصادفات در محورهای مواصلاتی طی تعطیلات نورزی گفت: در سال گذشته تعداد تلفات جاده‌ای ۱۰ نفر بود اما تاکنون تلفاتی در سال جاری گزارش نشده است.

کاهش میزان تلفات جاده‌ای در اردبیل

وی اظهار کرد: میزان تلفات جاده‌ای از ۲۴۰ نفر در سال ۸۹ به ۱۸۲ نفر در سال ۹۷ رسیده و در سال ۹۴ رتبه نخست کاهش تلفات جاده‌ای، در سال ۹۵ رتبه ۱۱ کاهش تلفات جاده‌ای و رتبه نخست کاهش تلفات موتورسیکلت سواران و در سال ۹۶ نیز رتبه سوم کاهش تلفات جاده‌ای را کسب کردیم.

رحمتی گفت: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده و همکاری دستگاه‌های اجرایی پیش‌بینی شده امسال با کاهش تلفات جاده‌ای مواجه شویم و اردبیل بتواند رتبه‌های نخست کاهش تلفات را کسب کند؛ ضروری است مردم نیز با اصلاح رفتارهای ترافیکی همکاری مطلوبی داشته باشند.

 آمادگی صدا و سیما برای انعکاس صدا و تصویر دوربین‌های نظارت تصویری 

در این جلسه همچنین مدیر کل صدا و سیمای استان اردبیل نیز دو ماموریت آگاهی بخشی به مردم و انعکاس اقدامات دستگاه های اجرایی را اولویت کاری این مجموعه عنوان کرد و گفت: به ویژه آگاهی بخشی با هدف ارتقا ایمنی و کاهش سطح آسیب ها در هر حوزه ای مورد تاکید ما است.

ملااحمدی با بیان اینکه در حوزه تصادفات جاده‌ای اقدامات متعددی به منظور اطلاع رسانی به مردم انجام شده است، افزود: صدا و سیما آماده انعکاس صدا و تصویر دوربین‌های نظارت تصویری است و همچنین می توان رویدادهای استدیو خبر مستقر در مرکز مدیریت راه‌ها را انعکاس داد.

 

 

صداوسیما

وی با بیان اینکه اقدامات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در نگه‌داری از جاده‌ها درخور توجه است، اظهار کرد: با این وجود آموزش نیروی انسانی نیز با جدیت دنبال می‌شود و در طول سال اخبار متعددی از حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای انعکاس یافته است.

مدیر کل صدا و سیمای استان با بیان اینکه در مقایسه با افزایش وسعت جاده‌های استان در سال های اخیر میزان تردد و خودرو با افزایش قابل توجه همراه است، افزود: در مقایسه با سایر استان‌ها اردبیل وضعیت مطلوبی به لحاظ تلفات جاده‌ای دارد.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/4613