شهردار اردبیل گفت: از ابتدای عید نوروز ۹۸ تاکنون بیش از یک هزار مشتاق فرهنگ و تاریخ از موزه عمارت شهرداری اردبیل بازدید کرده اند.

موزه عمارت

به گزارش از شهرخوان، حمید لطف اللهیان در گفتگو با خبرنگاران تصریح کرد: از ابتدای عیدنوروز بیش از یک هزار نفر از گردشگران نوروزی از عمارت تاریخی شهرداری اردبیل بازدید کردند که این میزان نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

وی افزود: در عمارت تاریخی شهرداری اردبیل جهت شناسایی تاریخ کهن شهر اردبیل به نسل های آینده ۱۶ گالری و ۱۹ غرفه متعدد ترکیبی از آور مفاخر ، مشاهیر و فرهیختگان اردبیل به نمایش در آمده است که ساعت کاری موزه عمارت تاریخی شهرداری اردبیل برابر با ساعت موزه های سراسر کشور از ۹ صبح تا ۷ عصر است.

شهردار اردبیل تصریح کرد: شهرداری اردبیل در جهت شناسایی ظرفیت های فرهنگی،هنری و تاریخی کلانشهر اردبیل در طول ایام نوروز هرروز در دونوبت اقدام به برگزاری توررایگان اردبیل گردی می کند.

لطف اللهیان اضافه کرد: امسال نیز شهرداری اردبیل با برنامه تر از هرسال و منسجم تر از همیشه شرایطی را فراهم کرد که ورود مسافران و گردشگران به اردبیل با ثبت خاطرات خوش و لذت بخش همراع باشد.

 

 

وی بیان کرد: ایجاد و تجهیز کمپ های استقبال از مسافران در ورودی های شهر از جمله امامزاده سید صدرالدین ، پارک فاطمیون ،مجتمع فدک و میدان ایثار به همراه پذیرایی از مسافران با آش دوغ و نان سنتی اردبیل نشان از خوش آمدگویی گرم و صمیمانه ای است که مدیریت شهری از گردشگران و مسافران به عمل آورده است.

شهردار اردبیل گفت: در کنار موارد طرح شده و اجرا برنامه های شاد و مناسبتی نورور در داخل شهر، موزه عمارت شهرداری اردبیل نیز توانسته است در سال های اول بهره برداری خود خیل مشتاقان فرهنگ هنر و تاریخ را به خود جلب کند که نتیجه احیای این مجموعه تاریخی شهرداری در چنین روزهایی نمود پیدا کرده است.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/4638