مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در حال حاضر نصب ۱۴ دوربین ثبت سرعت در محورهای مواصلاتی استان در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش شهرخوان، علی رحمتی در بازدید از محورهای مواصلاتی اردبیل اظهار داشت: احداث ۱۴ دوربین ثبت سرعت پیشرفت فیزیکی مطلوبی داشته و در برخی محورها در مرحله پایانی است.

وی با اشاره به دایر بودن ۲۴ دوربین ثبت سرعت در محورهای مواصلاتی گفت: دوربین‌های ثبت سرعت می تواند در رعایت فاصله طولی و سرعت خودروها و در نتیجه ایمنی جاده ها با کاهش تصادفات موثر باشد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اینکه جریمه ناشی از عدم رعایت سرعت به درب منزل رانندگان ارسال می شود، افزود: در تلاش هستیم مدیریت این روند از سوی خود استان انجام شود.

رحمتی بیان کرد: استان اردبیل وضعیت مطلوبی در هوشمندسازی محورهای مواصلاتی دارد و نخستین استانی است که توانسته استودیو خبری در مرکز مدیریت راه‌های استان دایر کند.

دبیر کمیسیون مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان اردبیل با اشاره به پایش محورهای مواصلاتی با ۳۸ دوربین نظارت تصویری تصریح کرد: دوربین‌های نظارت تصویری می‌تواند در کاهش انسداد جاده‌ها، مدیریت گره‌های ترافیکی و بررسی تصادفات کمک حال ما باشد.

وی افزود: علاوه بر این ۶۴ سامانه ترددشمار نیز در محورهای مواصلاتی استان فعال است که با ثبت ترددها به ویژه در فصول خاص سال می‌تواند در سنجش تردد ورودی و خروجی استان موثر باشد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اظهار کرد: در محور اردبیل به آستارا سیستم توزین در حرکت نیز نصب شده و نصب یک مورد دیگر در دستور کار قرار گرفته است.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/4719