استاندار اردبیل از آغاز عملیات عمرانی و اجرایی سد سوها طی سال ۹۸ خبر داد و افزود: با طراحی و اجرای پارک جنگلی سوها در جذب گردشگران داخلی و خارجی می‌توان به دستاوردهای ارزنده‌ای دست یافت.

دریاجه سوها

به گزارش شهرخوان، استاندار اردبیل گفت: با همراهی و همدلی مسئولان مشکلات زیرساختی منطقه گردشگری سوها برطرف می‌شود.

اکبر بهنام‌جو در بازدید از منطقه گردشگری سوها افزود: با ارتقای زیرساخت‌های گردشگری و رفاهی و توجه به رفع کمبودها در منطقه گردشگری سوها می‌توان شاهد پیشرفت روزافزون این روستا و شغل‌های مرتبط با توریسم در منطقه شد.

وی افزود: همجواری سوها با جنگل بکر و دیدنی فندقلو به همراه سد و دریاچه زیبا بر قابلیت‌های گردشگری این منطقه می‌افزاید تا از این مکان به عنوان یکی از مناطق مهم در جذب مسافر و گردشگران یاد شود.

استاندار اردبیل بر ضرورت حمایت همه جانبه از اشتغال روستایی در تمامی مناطق تاکید کرد و یادآور شد: با ارائه تسهیلات ارزان قیمت و مناسب به روستاییان منطقه، روستای سوها می‌تواند به عنوان یکی از روستاهای فاقد بیکار استان نیز تبدیل گردد.

بهنام‌جو از آغاز عملیات عمرانی و اجرایی سد سوها طی سال ۹۸ خبر داد و افزود: با طراحی و اجرای پارک جنگلی سوها در جذب گردشگران داخلی و خارجی می‌توان به دستاوردهای ارزنده‌ای دست یافت.

به گفته وی غنای فرهنگی و دینی موجود در سوها با پرورش دادن بیش از ۲۷۰ حافظ قرآن و پایین بودن آسیب‌های اجتماعی در این روستا از شاخص‌های مهم موجود محسوب می‌شود.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/4722