استاندار اردبیل گفت: همجواری روستای سوها با جنگل فندقلو و جود سد و دریاچه در این منطقه قابلیت گردشگری بسیار بالایی برای جذب مسافران و طبیعت گردان ایجاد کرده است.

سوها

به گزارش شهرخوان، استاندار اردبیل گفت: با اجرای طرح پارک جنگلی هزار و ۷۰۰ هکتاری ، منطقه سوها به یکی از قطب های مهم گردشگری این استان تبدیل می شود.

اکبر بهنامجو در بازدید از دریاچه و سد سوها افزود: همجواری روستای سوها با جنگل فندقلو و جود سد و دریاچه در این منطقه قابلیت گردشگری بسیار بالایی برای جذب مسافران و طبیعت گردان ایجاد کرده است.

او با اشاره به اینکه عملیات اجرایی سد سوها امسال آغاز می شود، اظهار داشت: با طراحی و اجرای طرح پارک جنگلی در منطقه گردشگری سوها شاهد پیشرفت این روستا و ایجاد مشاغل مرتبط با توریسم خواهیم بود.

بهنامجو همچنین بیان کرد: غنای فرهنگی و دینی اهالی سوها با پرورش بیش از ۲۷۰ حافظ قرآن کریم و پایین بودن میزان آسیب های اجتماعی شاخصه مهم این روستا در استان اردبیل است.

او افزود: با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت و کم بهره روستای سوها به عنوان روستای سبز از لحاظ اشتغال و فاقد بیکار در استان معرفی می شود.

وی گفت: نیازمندی های زیرساختی این روستا نیز با همراهی و همدلی مسئولان احصا و طبق برنامه ریزی های دقیق مرتفع و تامین خواهد شد.

نمین در ۳۰ کیلومتری شرق اردبیل و در مسیر جاده ترانزیتی استان های اردبیل و گیلان قرار دارد. روستای سوها از روستاهای بخش ویلکیج نمین می باشد.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/4759