مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل گفت: تاکنون بیش از ۸۰ درصد تجهیزات و زمین های بازی در شهر اردبیل استانداردسازی شده و به آنها گواهی ایمنی اعطا شده است.

به گزارش شهرخوان، مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل اعلام کرد: ایمن سازی تجهیزات مورد استفاده از زمین و مراکز بازی در شهرهای استان با همکاری شهرداری ها و بهره برداران این واحدها آغاز شده است.

هاشم علایی در مصاحبه با خبرنگاران کلیه تجهیزات مورد استفاده در شهربازی و زمین بازی موجود در استان را مشمول مقررات استاندارد اجباری اعلام کرد و گفت: با توجه به آغاز فصل بهره برداری از این تجهیزات و مراکز، نظارت و بازرسی از آنها آغاز شده است.

وی بیان کرد: استانداردسازی این تجهیزات و مراکز از طریق سامانه نظارتی به صورت مستمر پایش شده و عملیات نظارت بر آنها از طریق شرکت های تخصصی مستقر در استان دنبال می شود.

وی اضافه کرد: تاکنون بیش از ۸۰ درصد تجهیزات و زمین های بازی در استان به خصوص در شهر اردبیل استانداردسازی شده و به آنها گواهی ایمنی اعطا شده است.

 

 

پارک

مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل همچنین از انجام بیش از ۳۰۰ مورد بازرسی و بازدید فنی و ایمنی از اماکن شهربازی در استان در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: پارسال تعداد ۲۸ دستگاه نصب شده شهرهای بازی استان به دلیل عدم اخذ تاییدیه استاندارد با

همکاری شهرداری های استان ، پلمب شد.

علایی همچنین از شهرداری های استان خواست تا بدون کسب استاندارد و گواهی ایمنی، از فعالسازی دستگاه ها و تجهیزات زمین های بازی جلوگیری کنند.

وی افزود: مسئولیت هر گونه اتفاق ناگوار در تجهیزات و مراکز شهربازی غیرایمن بر عهده شهرداران و بهره برداران آنهاست و از مردم نیز می خواهیم که از تجهیزات و زمین بازی ایمن سازی شده استفاده کرده و گواهی ایمنی معتبر را از این مراکز مطالبه کنند.

وی همچنین گفت: گواهی ایمنی اعطا شده به تجهیزات شهربازی ها یک ساله بوده و شروع فعالیت در سال جدید نیازمند اخذ دوباره گواهی ایمنی جدید است.

 

 

پارک

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل اضافه کرد: مالکان و بهره برداران تجهیزات شهربازی موظف هستند که گواهی ایمنی معتبر را در معرض دید مردم قرار دهند و مطابق با استانداردهای تعریف شده از این تجهیزات استفاده کرده و متصدیان آموزش دیده و دارای دانش

فنی لازم را به کارگیری کنند.

وی خواستار استاندارد سازی تجهیزات بازی و تفریحی نصب شده در شهربازی های سرپوشیده و داخل پاساژها و مراکز خرید شد و اعلام کرد: دستگاه های مجوز دهنده این گونه مراکز باید برای استانداردسازی تجهیزات با اداره کل استاندارد همکاری کنند چرا که استفاده از این

تجهیزات بدون گواهی ایمنی تخلف محسوب می شود.