مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: به منظور ارتقا ایمنی محورها و کاهش تصادفات ۲۵ نقطه حادثه خیز شناسایی شده است.

به گزارش شهرخوان، علی رحمتی در بازدید از محور اردبیل- نمین اظهار کرد: به منظور ارتقا ایمنی محورها و کاهش تصادفات، نقاط حادثه خیز شناسایی می شوند.

وی افزود: عمده نقاط شناسایی شده حادثه‌خیز جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان با همکاری پلیس‌راه اصلاح شده و هم‌اکنون نیز ۲۵ نقطه حادثه خیز دیگر شناسایی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل بیان داشت: اصلاح نقاط حادثه‌خیز با همکاری پلیس راه استان عملیاتی شده که جهت تداوم این مساله باید تائیدیه اصلاح نقاط شناسایی شده جدید از سازمان مرکزی ابلاغ شود.

رحمتی با تاکید بر ضرورت بهسازی برخی محورهای مواصلاتی استان عنوان کرد: بررسی تصادفات رانندگی نشان می‌دهد علاوه بر مسائل مربوط به جاده‌ها، دقت و مراقبت خود رانندگان نقش چشمگیری در کاهش تصادفات دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تصریح کرد: به موازات کاهش نقاط حادثه خیز بحث آموزش و اطلاع رسانی نیز دنبال می شود تا بتوان تعداد تصادفات جرحی، خسارتی و فوتی را در محورهای مواصلاتی استان کاهش داد.