مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: با بهره‌برداری از پر.ژه‌های گازرسانی در دست اجرا در استان میزان برخورداری روستاهای اردبیل از نعمت گاز طبیعی به ۹۸ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش شهرخوان، فیروز خدایی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با ایجاد زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی و شبکه‌گذاری در اقصی نقاط استان اردبیل، بسترهای لازم برای رفع موانع تولید و تامین پایدار انرژی گاز برای صنایع متقاضی فراهم شده و امسال شاهد رشد و رونق تولید در استان اردبیل خواهیم بود.

وی تسریع در فرآیند اجرایی گازرسانی به واحدهای صنعتی را جزو مهمترین رویکردهای شرکت در سال جدید برشمرد و گفت: تمرکز بر رونق تولید، نگاه ویژه به صنایع به عنوان مصرف کننده عمده گاز طبیعی، مقاوم سازی تاسیسات و شبکه‌های گازرسانی، توسعه همکاری‌ با دستگاه‌های اجرایی با رویکرد رفع موانع تولید و توسعه اقتصادی از برنامه‌های شرکت است.

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل افزود: توجه به مسئولیت‌های اجتماعی صنعت گاز و برنامه‌ریزی ارتقای جایگاه این شرکت به عنوان پیشران اصلی توسعه اقتصادی و صنعتی استان و نگاه ویژه به بحث مدیریت بحران به عنوان یکی از ضرورت‌های اجتناب ناپذیر عصر حاضر از دیگر برنامه‌ها و چشم‌اندازهای مهم این شرکت در سال جدید است.

خدایی تعداد واحدهای صنعتی گازدار در سطح استان را یک هزار و ۳۸۱ واحد دانست و بیان کرد: تمامی ۲۹ شهر و یک هزار و ۲۳۶ روستا که شامل ۹۳ درصد از خانوار روستای استان بوده، از نعمت گاز طبیعی برخوردارند و تعداد ۶۶ جایگاه CNG در حال خدمت‌رسانی به مردم استان هستند.

 

 

گاز رسانی

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل از صرفه جویی ۱۰ میلیون لیتری سوخت‌های مایع در سال ۹۷ خبر داد و افزود: از ابتدای تأسیس شرکت تاکنون بیش از ۹ هزار و ۴۰۰ کیلومتر شبکه گذاری در سطح استان شده و از مجموع ۲۳۰ هزار انشعاب موجود تعداد هفت هزار و ۳۰۰ انشعاب در سال گدشته نصب شده است.

وی با اشاره به شرایط آب و هوایی منطقه میزان مصرف کل استان در سال ۹۷ را بیش از دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون متر مکعب گزارش دانست و تصریح کرد: از این میزان مصرف گاز در سطح استان بیش از ۸۷۰ میلیون متر مکعب که معادل با ۳۳ درصد از حجم گاز مصرفی بوده در نیروگاه سیکل ترکیبی استان مصرف شده است.

خدایی راه‌اندازی واحد امداد مکانیزه شرکت گاز استان اردبیل را به صورت آزمایشی، نصب دوربین مدار بسته در CNGها، اجرا و عملیاتی کردن بیش از ۸۰ درصد پروژه GIS READY و راه‌اندازی میز خدمت حضوری و الکترونیکی را از مهمترین رویدادهای سال گذشته عنوان کرد.

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: روستاهای بهره‌مند از گاز طبیعی در سطح استان اردبیل در سال گذشته ۱۸۰ روستا بوده که با اتمام پروژه‌های در دست اقدام برای روستاهای بالای ۲۰ خانوار میزان برخورداری خانوار روستایی به ۹۸ درصد خواهد رسید.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/5164