سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل با بیان اینکه سالانه ۲۵۰ هزار نفر از کشورهای همجوار به قصد سلامت وارد این استان می‌شوند، از تقویت زیرساخت های گردشگری سلامت استان خبر داد.

مسعود امامی یگانه

به گزارش شهرخوان، مسعود امامی یگانه در بازدید از جهاد دانشگاهی واحد اردبیل افزود: با توجه به ظرفیت ‌های موجود در استان گسترش فعالیت در حوزه توریسم سلامت به عنوان امری ضروری مورد توجه قرار گرفته است.

او با بیان اینکه دستگاه‌ های اجرایی باید با توجه به تلاش جهاد دانشگاهی در راستای توسعه استان از آن حمایت کنند، اظهار داشت: برای تحقق اهداف توسعه‌ ای استان باید به این نهاد انقلابی بیش از پیش توجه و امکانات لازم برای گسترش فعالیت ‌های آن فراهم شود.

امامی یگانه ادامه داد: رویکرد و پتانسیل ‌های آموزشی جهاد دانشگاهی استان مطلوب بوده و مسئولان در جهت توانمند‌سازی نیرو‌های انسانی حوزه فعالیت خود می ‌توانند از آن بهره ببرند.

رییس جهاد دانشگاهی استان اردبیل هم در این بازدید گفت: ۱۵ شرکت و یک هسته فناور با ۳۴ ایده فناورانه در مرکز رشد گیاهان دارویی استقرار دارند و در سال ‌های گذشته سه شرکت مستقر در این مرکز موفق به اخذ تاییدیه دانش بنیانی شده و به جمع شرکت ‌های دانش بنیان پیوسته است.

دکتر مهران اوچی اردبیلی افزود: برای گسترش فعالیت‌ این شرکت ‌ها و تسهیل برای انجام طرح ‌های پژوهشی و تحقیقاتی، آزمایشگاه کشت بافت جهاد دانشگاهی استان تجهیز و راه ‌اندازی شده و امیدواریم در روند رشد و توسعه فعالیت ‌ها موثر واقع و راه تبدیل ایده به محصول هموارتر شود.

او اظهار داشت: جهاد دانشگاهی استان در حوزه سلامت باروری فعالیت ‌‌های شاخصی ارائه می‌کند و یکی از اولویت ‌های این نهاد در راستای توسعه استان ، راه ‌اندازی مجتمع سلامت است که انتظار داریم مسئولان برای عملیاتی کردن آن همکاری‌ های لازم را با این واحد داشته باشند.

رییس جهاد دانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه این نهاد با فعالیت در حوزه‌ های مختلف فرهنگی ، پژوهشی و آموزشی آماده ارائه خدمات به دستگاه‌ های اجرایی استان است، افزود: پنج مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت جهاد دانشگاهی در استان اردبیل برای ارائه خدمات آموزشی مهارت محور و اشتغال‌ زا فعالیت دارد.

  پرینت
  • منبع خبر : ایرنا

http://shahrkhan.ir/6104