رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۹ شهرک گلخانه‌ای در سطح این استان در حال بهره برداری، تکمیل زیرساخت و یا در حال مطالعه بوده و بی شک با بهره برداری از آنها تولیدات کشاورزی استان را افزایش خواهد داد.

گلخانه

به گزارش شهرخوان، رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: با توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای، در آینده‌ای نزدیک میزان تولید محصولات کشاورزی در این استان ۷۰۰ هزار تن افزایش می‌یابد.

خلیل نیکشاد در نشست خبری با خبرنگاران اردبیل اضافه کرد: در حال حاضر ۹ شهرک گلخانه‌ای در سطح این استان در حال بهره برداری، تکمیل زیرساخت و یا در حال مطالعه بوده و بی شک با بهره برداری از آنها تولیدات کشاورزی استان را افزایش خواهد داد.

وی با بیان اینکه در شش ماهه اول سال قبل یک شهرک گلخانه‌ای دارای سازه و بهره برداری بود، افزود: این در حالی است که هم اکنون شش شهرک گلخانه‌ای دارای سازه و یا در حال بهره برداری است که نسبت به سال گذشته رشد ۱۰ برابری را نشان می‌دهد.

به گفته رئیس جهاد کشاورزی اردبیل، در شرایط کنونی این استان از لحاظ مساحت اراضی تخصیصی برای احداث شهرک‌های گلخانه‌ای رتبه اول کشوری را داراست.

گلخانه

وی با اشاره به سرمایه گذاری‌های انجام شده در این خصوص یادآور شد: برای توسعه فضای گلخانه‌ای در استان طی سال جاری به بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی مورد نیاز است که با تأمین این رقم روند توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای در منطقه تسریع خواهد شد.

نیکشاد توسعه کشت گلخانه‌ای را به لحاظ توسعه اشتغال، صرفه جویی در مصرف آب و تولید محصولات صادرات محور مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: انتظار داریم با روند فعلی و براساس برنامه زمانبندی توسعه کشت گلخانه‌ای استان، طی سه سال آینده برای ۲۰ هزار نفر در این بخش اشتغال ایجاد شود.

  پرینت
  • منبع خبر : مهر

http://shahrkhan.ir/6128