سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل با اشاره به جایگزینی واحد پولی روبل به جای دلار در مناسبات اقتصادی دوجانبه مورد توافق و تصویب قرار گرفته بود، گفت: این اقدام اجرایی نشده و در این رابطه همین موضوع یکی از موانع گسترش تجارت خارجی کشورمان است.

صادرات و واردات کالا

تقویت روابط تجاری دو کشور ایران و روسیه

به گزارش شهرخوان، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل از تقویت روابط تجاری دو کشور ایران و روسیه خبر داد و گفت: استان اردبیل با استان ولواگراد روسیه وارد روابط تجاری قوی می‌شود.

ارژنگ عزیزی در نشست بخش خصوصی روسیه با مسئولان استانداری اردبیل اظهار داشت: بخش خصوصی استانهای اردبیل و ولواگراد روسیه ارتباط متقابل خوبی با هم دارند و ضرورت دارد موانع و مشکلات توسعه تبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور در اسرع وقت برطرف‌سازی گردد.

وی با اشاره به اینکه دیپلماسی فعال حاکم بر روابط دو کشور ایران و روسیه فرصتی مناسب برای تجار و سرمایه‌گذاران دو کشور است، افزود: می‌بایست بخش خصوصی از این شرایط به نحو احسن استفاده کنند که لازمه این مهم معرفی ظرفیتها و شناساندن پتانسیل‌های دو کشور به طرفین است.

عزیزی تصریح کرد: متاسفانه آنگونه که شایسته است تجار و فعالان اقتصادی دو طرف از ظرفیتها و توانمندیهای همدیگر آشنایی کافی ندارند و لازم است در این خصوص برنامه‌ریزی‌های اساسی صورت گیرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل با بیان اینکه در نشست گذشته مسئولان دو کشور، جایگزینی واحد پولی روبل به جای دلار در مناسبات اقتصادی دوجانبه مورد توافق و تصویب قرار گرفته بود بیان کرد: این اقدام مهم تا کنون اجرایی نشده و در این رابطه همین موضوع یکی از موانع گسترش تجارت خارجی کشورمان است.

استحصال سالانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تن گندم در اردبیل

وی با ابراز علاقه‌مندی از تداوم روابط اردبیل با استان ولواگراد روسیه گفت: برای گسترش روابط اقتصادی استان اردبیل با روسیه و استان ولواگراد علاقه مند هستیم و حضور امروز من در این نشست تاکید بر این موضوع و اعلام آمادگی برای هماهنگیها و رفع موانع آن است.

به گفته سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل سالانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تن گندم در استان استحصال می‌شود که برابر با ۲/۵ برابر نیاز مصرفی استان است.

 

  پرینت

http://shahrkhan.ir/6130