فرماندار شهرستان پارس‌آباد مغان گفت: شهرستان پارس‌آباد اجرای بیشترین شبکه انشعاب فاضلاب کشور رابه خود اختصاص داده است و بالغ بر ۹۸ درصد این شهرستان از انشعاب شبکه فاضلاب بهره‌مند است.

فاضلاب

فرماندار شهرستان پارس‌آباد مغان در خصوص تصفیهخانه فاضلاب شهری در پارس‌آباد ، اظهار کرد: از سال‌ها پیش به دلیل نبود تصفیه‌خانه فاضلاب شهری بوی تعفن فاضلاب و تخریب اکوسیستم منطقه نارضایتی و اعتراضات افکار عمومی را در پی داشته است که اهمیت بهره‌برداری این پروژه را دوچندان کرده است.

علی علایی با اشاره به اینکه عملیات ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب شهری پارس‌آباد از سال ۱۳۸۶ شروع شده است، خاطرنشان کرد: به دلیل تعلل و بی‌توجهی مدیران و مسئولان بهره‌برداری از این پروژه تاکنون میسر نشده است.

وی گفت: پیشرفت فیزیکی این طرح بیش از ۹۸ درصد بوده اما نصب و راه‌اندازی تاسیسات و تجهیزات فنی این طرح از ۱۶ درصد عدول نکرده است.

علایی افزود: تاکنون ۱۱ میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده و حدود ۱۷ میلیارد تومان نیز برای تکمیل و راه‌اندازی این پروژه اعتبار لازم است.

فرماندار شهرستان پارس‌آباد مغان از ثبت رکورد اجرای بیشترین شبکه فاضلاب در کشور را مختص شهرستان پارس‌آباد دانست و بیان کرد: شهرستان پارس‌آباد اجرای بیشترین شبکه انشعاب فاضلاب کشور رابه خود اختصاص داده است و بالغ بر ۹۸ درصد این شهرستان از انشعاب شبکه فاضلاب بهره‌مند است این در حالی است که مرکز استان تنها دارای ۵۵ درصد شبکه فاضلاب است.

فاضلاب

علایی تکمیل طرح تصفیه‌خانه فاضلاب را مستلزم توجه و عنایت نماینده و مدیر عامل آب و فاضلاب استان دانست و گفت: با اتمام این طرح اهالی منطقه از بوی تعفن فاضلاب و فرآیند غیربهداشتی شبکه فاضلاب رها خواهند شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان اردبیل نیز در حاشیه بازدید از طرح تصفیه‌خانه فاضلاب شهری پارس‌آباد، اظهار کرد: نبود اعتبارات سبب تاخیر در بهره‌برداری این پروژه شده که به محض تامین اعتبار، نصب و خرید تاسیسات پروژه برای افتتاح و بهره‌برداری به پیمانکار واگذار خواهد شد که امیدواریم این طرح در دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.

فرامرز بهنژاد با بیان اینکه شبکه تصفیه‌خانه فاضلاب شهری پارس‌آباد در صورت تکمیل کل شهرستان را تحت پوشش قرار خواهد داد، تصریح کرد: تصفیه خانه فاضلاب شهری پارس‌آباد یکی از بزرگترین شبکه‌های تصفیه‌خانه کشور محسوب می‌شود.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/6134