نائب رییس هیأت ستاد دیه اردبیل گفت: سال گذشته در آزادسازی ۴۲۶ محکوم مالی با ۸۰ میلیارد تومان مبلغ محکومیت، ۴۰ میلیارد تومان از طریق رضایت شکات، ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی و بقیه از طریق آورده مددجویان و کمک‌های بلاعوض صندوق تامین خسارات بدنی تامین شد.

زندان

برگزاری جشن گلریزان در ۳۲ نقطه مختلف استان

به گزارش شهرخوان، یوسف خدادادی در جلسه ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد اظهار کرد: سال گذشته در آزادسازی ۴۲۶ محکوم مالی با ۸۰ میلیارد تومان مبلغ محکومیت، ۴۰ میلیارد تومان از طریق رضایت شکات، ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی و بقیه از طریق آورده مددجویان و کمک‌های بلاعوض صندوق تامین خسارات بدنی تامین شد که در این زمینه استان اردبیل جزء استان‌های برتر در کشور به‌شمار می‌آید.

وی بیان کرد: پارسال ۵۰ میلیارد ریال ستاد دیه مرکز کمک کرد ، ۲۰ میلیارد ریال آورده زندانیان بوده و مابقی نیز از طریق کمک های مردمی و تسهیلات بانکی تامین شده است.

نائب رییس هیأت ستاد دیه اردبیل افزود: امسال نیز هجدهمین جشن گلریزان در ۳۲ محل از جمله ۱۰ شهرستان، ۲۰ بخش و ۲ دهستان استان اردبیل برگزار می‌شود.

زندان زنان

وی بیان کرد: جشن گلریزان در شهر اردبیل نیز روز شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه همزمان با دوازدهمین روز ماه مبارک رمضان در سالن ولایت سپاه اردبیل برگزار خواهد شد.

وی کمک به آزادی زندانیان را مصادیق کار خیر، اخلاقی و انسانی، عاطفی و نوعدوستی ذکر کرد و ادامه داد: باید با فرهنگ سازی مشارکت مردم و خیرین در کارهای خیر در جامعه افزایش یابد.

رییس هیأت ستاد دیه اردبیل گفت: مردم خیر می‌توانند از هزینه‌های میهمانی‌ها وافطاری‌ها در ماه رمضان بگذرند و در این کار خیر آزادسازی زندانیان غیرعمد و نیازمند شریک شوند که قطعا پاداش آن نزد خداوند محفوظ است.

آمار ورود به زندان اردبیل کاهش ۱۳ درصدی داشته اشت

مدیر کل زندان‌های استان اردبیل با اشاره به اینکه از میان پرونده‌های رسیده در سال گذشته به شعبات شورای حل اختلاف، ۱۰۹۰ پرونده منجر به آزادی از زندان شده‌، گفت: برای کاهش جمعیت کیفری در زندان‌های استان می‌توان از جایگزین‌های حبس و کسب رضایت شکات بهره گرفت که در این راستا ۱۲۰۰ مورد جایگزین حبس از طریق قضات استان برای برخی زندانیان در نظر گرفته شده‌ است.

 

مراد فتحی اظهار کرد: ورودی‌ زندان‌های استان در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ ،۱۳ درصد کاهش یافته است.

مدیر کل زندان‌های استان اردبیل گفت: ۶۲ نفر از خانواده‌های زندانیان عضو انجمن حمایتی اشتغال خانواده‌ها هستند که خانواده‌های زندانیان استان نیز ۶۵۰ میلیون تومان برای آزادسازی زندانی‌ها کمک کرده‌اند و قطعا آزادی یک زندانی چراغ خانه‌ای را که سال‌ها خاموش مانده بود روشن می‌کند.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/6178