مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با اشاره به اینکه بازآفرینی شهری در محلات مختلف تسریع می شود، گفت: ۲۰ محله در اردبیل ، ۱۲ محله در مشگین شهر ، ۱۱ محله در پارس آباد مغان و هفت محله در خلخال بعنوان بافت فرسوده ناکارآمد شناسایی شدند.

محبوب حیدری
به گزارش شهرخوان، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: ۳۹ پروژه بازآفرینی در محلات مختلف شهرهای این استان با هدف ساماندهی بافت های فرسوده اجرا می شود.

محبوب حیدری در گفت و گو با خبرنگاران افزود: عملیات اجرایی این پروژه ها بزودی با ابلاغ اعتبار و منابع مورد نیاز شروع خواهد شود.

وی از وجود بیش از هزار و ۵۲۳ هکتار بافت ناکارآمد شهری و هزار و ۱۴۵ هکتار سکونتگاه غیررسمی در استان خبر داد و گفت: در اردبیل، پارس‌ آباد، مشگین ‌شهر و گرمی پروژه‌ های طرح بازآفرینی در دست اجرا است و پیش بینی می شود این پروژه ها در سال آینده به اتمام برسد.

حیدری گفت: مطالعات طرح بازآفرینی شهرهای خلخال و نمین در حال انجام بوده و در صورت اتمام عملیات اجرایی این پروژه ها شروع می شود.

تخریب بافت فرسوده

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه بازآفرینی شهری در محلات مختلف تسریع می شود، افزود: ۲۰ محله در اردبیل ، ۱۲ محله در مشگین شهر ، ۱۱ محله در پارس آباد مغان و هفت محله در خلخال بعنوان بافت فرسوده ناکارآمد شناسایی شدند.

حیدری بیان کرد: هم اکنون ۹۶۳ هکتار از مساحت شهر اردبیل ، ۲۴۸ هکتار از مساحت پارس ‌آباد ، ۹۵ هکتار از مساحت مشگین ‌شهر و ۸۴ هکتار از مساحت شهر خلخال بافت فرسوده ناکارآمد است.

وی افزود: دولت در سال های اخیر با تشکیل ستاد بازآفرینی شهری اقدامات اساسی برای نوسازی و بازسازی فرسوده شهری انجام داده اما همچنان نیاز به فعالیت بیشتر برای زدودن آثار فرسودگی عمرانی و اجتماعی در این بافت هاست.

بافت فرسوده

در حال حاضر از ۲۱ شهر استان اردبیل اکثریت آنها دارای بافت روستایی بوده و شهرهای نیز با مشکل حاشیه نشینی مواجه هستند.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/6224