نائب رئیس ستاد دیه کشور با اشاره به اینکه سال گذشته در سایه همین همدلی‌ها و مهربانی آحاد مردم بیش از ۷ هزار و ۹۳۷ نفر زندانی مالی و غیرعمد از زندان‌ها آزاد شدند، گفت: مجموع بدهی آنها یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.

زندان

به گزارش شهرخوان، علی‌اکبر یساقی در مراسم جشن گلریزان اردبیل در سالن ولایت این شهر اظهار کرد: برگزاری این آئین‌ها زمینه و بستر همدلی و مهربانی را در جامعه فراهم می‌آورد به طوری که اردبیلی‌ها در برگزاری این جشن سنگ تمام گذاشتند و به نسبت سال‌های قبل حضوری پرشور را شاهد هستیم.

آزادی ۷ هزار نفر زندانی غیر عمد در اردبیل

وی با بیان اینکه مهمتر از کمک‌های مادی برگزاری این جشن فرصت مناسبی برای نمایش وحدت، یگانگی و انسجام ملی است، خاطرنشان کرد: ما اگر این حس را در جامعه تزریق کنیم قطعا بزرگترین سرمایه اجتماعی که روح اعتماد و همدلی است تقویت خواهد شد.

نائب رئیس ستاد دیه کشور با اشاره به اینکه سال گذشته در سایه همین همدلی‌ها و مهربانی آحاد مردم بیش از ۷ هزار و ۹۳۷ نفر زندانی مالی و غیرعمد از زندان‌ها آزاد شدند، افزود: مجموع بدهی آنها یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.

یساقی گفت: نیمی از این مبلغ مربوط به گذشت شکات است و مابقی از طریق کمک خیرین و ستاد دیه فراهم آمده است که در سالجاری نیز امیدواریم زمینه آزادی ۱۰ هزار نفر در کشور فراهم آید.

برگزاری ۶۰۰ جشن گلریزان در کشور

وی از برگزاری ۶۰۰ جشن گلریزان در کشور در ایام پرخیر و برکت ماه رمضان خبر داد و تصریح کرد: در برخی از استان‌ها تا ۳۰ مورد جشن گلریزان در مرکز استان و شهرستان‌ها برگزار می‌شود که در همین استان اردبیل در بیش از ۳۲ شهر و بخش این جشن در حال برگزاری است.

نائب رئیس ستاد دیه کشور رقم جمع آوری شده سال گذشته را برای آزادی زندانیان ۹۰ میلیارد تومان کمک مردمی و خیرین اعلام و اظهار کرد: بخشی از منابع آزادی زندانیان نیز از طریق پرداخت تسهیلات تامین می‌شود.

زندان زنان

یساقی با بیان اینکه در حال حاضر بالاترین آمار زندانیان جرایم غیرعمد مربوط به محکومان مالی است، گفت: در این شرایط سخت اقتصادی برخی از افراد دچار ورشکستگی شدند که به دنبال این ورشکستگی و شکایت رخ داده راهی زندان‌ها شده‌اند که برخلاف سال‌های قبل که بیشترین زندانیان غیرعمد ما مربوط به تصادفات بوده‌اند در شرایط کنونی محکومان مالی بالاترین آمار زندانیان ما را تشکیل می‌دهند.

کاهش آمار زندانیان عدم پرداخت مهریه 

وی ادامه داد: با شکل‌گیری صندوق تامین خسارت و همچنین اجباری شدن بیمه شخص ثالث زندانیان مربوط به حوادث رانندگی و تلفات به حداقل رسیده و محکومان مالی جای این زندانیان را گرفته‌اند.

نائب رئیس ستاد دیه کشور در مورد آخرین وضعیت زندانیان مهریه بیان کرد: در حال حاضر ۳ هزار و ۵۰۰ نفر به خاطر عدم پرداخت مهریه در زندان‌ها هستند که این آمار نیز به نسبت سال‌های گذشته کمتر شده و دلیل آن کم شدن تعداد سکه و مبالغ مهریه است که خود خانواده‌ها و برخی از دفترخانه‌های ثبت ازدواج به این امر حساسیت دارند.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/6230