تاریخ: ۲۳:۴۰ :: ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
شناسه خبر: 640

مدیر عامل سازمان فضای سبز شهرداری اردبیل از نصب المان ویژه شب یلدا در بزرگ میدان سرچشمه و شریعتی اردبیل خبر داد.

نصب المان ویژه شب یلدا در ۲ میدان بزرگ اردبیل

 

به گزارش شهرخوان، بهروز محبی در بازدید از طرح‌های مبلمان شهری در اردبیل اظهار کرد: افزایش نشاط عمومی در شهر و زنده نگه‌داشتن سنت های بومی و ملی از جمله اهداف این سازمان است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای المان‌ها و طرح‌هایی که در عید نوروز انجام می‌گرفت مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است که امسال در مورد سنت شب یلدا نیز طرحی در میدان سرچشمه و شریعتی اردبیل اجرا شده است.

مدیر عامل سازمان فضای سبز شهرداری اردبیل افزود: در حال حاضر المان میدان سرچشمه به اتمام رسیده است که پس از این میدان مراحل نصب المانی دیگر در میدان شریعتی به همت همکاران سازمان فضای سبز شهرداری اردبیل آغاز می‌شود.

محبی با اشاره به اینکه با استفاده از این طرح‌ها در نظر داریم علاوه بر افزایش نشاط در چهره شهر کودکان و نوجوانان را با این سنت‌های دیرین آشنا کنیم بیان کرد: در همه کارهای شهرداری پیوست فرهنگی نیز مشاهده می‌شود که همین امر یکی از نقاط قوت فعالیت‌‌های شهرداری اردبیل است.

وی ادامه داد: سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اردبیل با هدف زیباسازی شهری حتی در ایام زمستان برای جلوگیری از خمودگی چهره شهر اقدام به کاشت گل‌های مقاوم به سرما در هفته گذشته کرده است که این عمل می‌تواند در نشاط‌بخشی به مردم و به ویژه چهره شهر مفید و موثر واقع شود.

مدیر عامل سازمان فضای سبز شهرداری اردبیل اضافه کرد: خوشبختانه در کنار تمامی این کارها و فعالیت‌های موثر شهری ما با شهروندان نیز وارد تعاملات سازنده شدیم و در راستای ارتقای فرهنگ شهری و حفاظت از داشته‌ها و منابع شهر همکاری خوبی را از طرف مردم شاهد هستیم.

محبی با اشاره به اینکه مبلمان شهری و تمام زیبایی‌های موجود متعلق به مردم و بخشی از داشته‌های شخصی آنها محسوب می‌شود تصریح کرد: مردم ما باید با احساس مسئولیت با این مبلمان و فضاسازی‌های شهری برخورد داشته باشند.

وی به مساله مهم زیبایی شهر اشاره کرد و افزود: زیبایی شهر از این جهت مهم است که در دراز مدت به افزایش ادراک فضایی، احساس تعلق و احساس زیبایی افراد کمک می‌کند که ارتباط تنگاتنگ این سه مقوله با یکدیگر موجب ایجاد رضایت، آسایش، ایمنی و لذت برای شهروندان یک شهر و در کل انسان می‌شود.

محبی نورپردازی زیبای پای درختان بلوار معلم اردبیل توسط شهرداری را نیز یادآور شد و گفت: در این شب‌های زمستانی تلفیق سفیدی برف با نورپردازی‌های رنگی در خیابان معلم اردبیل زیبایی دوچندانی را به این منطقه بخشیده است که هر بیننده‌ای را به سمت خود می‌کشد.

برچسب ها لینک کوتاه
, http://shahrkhan.ir/640
همیشه در کنار شماییم :) کانال تلگرامی شهرخوان
این خبر را به اشتراک بگذارید