رئیس شورای استان اردبیل تاکید کرد:
تاریخ: ۱۰:۵۱ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۴
شناسه خبر: 850

عضو شورای شهر اردبیل بر ضرورت حمایت از اقشار کم‌درآمد به ویژه قشر دست‌فروش در این شهر در آستانه سال نو، تاکید کرد.

در آستانه سال نو از دست‌فروش‌ها حمایت شود

به گزارش شهرخوان، رحیم آقازاده در نطق پیش از دستور خود در هجدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر اردبیل با تبریک روز پرستار و با اشاره به موضوع دست‌فروشی، گفت: پارلمان محلی اردبیل در صدد رفع قانونی مشکلات در این زمینه است.

 

وی افزود: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب که مسوولان را به توجه جدی به مسائل آسیب های اجتماعی مخصوصا مشکلات حاشیه نشین‌ها توصیه نموده اند، باید حاشیه نشینی و دست فروشی که راه امرار معاش تعداد قابل توجهی از هموطنان از این وسیله است، را مورد توجه قرار دهیم.

 

آقازاده ادامه داد: هم وزیر و رئیس جمهور و هم مدیران و همه متولیان امر می دانند که حاشیه نشینی در نتیجه کوچ مهاجرین از روستاها و شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ اتفاق می افتد که خود دولت در این امر مقصر است.

 

رئیس شورای استان بیان کرد: وقتی یک روستایی در محل زندگی خود به رغم زحمات فراوان نمی تواند امرار معاش نماید، لذا مجبور به مهاجرت و حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ است.

 

وی افزود: این مهاجران که خود شهروند این کشور هستند، خود در محل زادگاه خود صاحب کار بوده اما به اجبار شرایط در مکانی دیگر به شغل های کاذبی نظیری دست‌فروشی و سیار فروشی اقدام می نمایند.

 

آقازاده با اذعان به اینکه اینها از جمله معضلات اجتماعی است که نیاز به رسیدگی و رفع مشکلات دارد، اضافه کرد: چه شده است که دست فروش ها به ناچار به تجمع در مقابل شورای شهر مجبور می شوند؟

 

عضو شورای شهر اردبیل بیانات بزرگان دینی در ارتباط با ضرورت حمایت از مظلوم را یادآور شد و تاکید کرد: در حال حاضر که در آستانه ورود به سال نو هستیم، ضرورت حمایت از قشر دست فروش ها بیش از هر زمان دیگری احساس می شود، نه اینکه بیاییم و با اقداماتی موجبات نارضایتی عزیزان دست فروش را فراهم نماییم.

 

وی بیان کرد: اگر واقعا می خواهیم به اقتصاد مقاومتی عمل کرده و به منویات مقام معظم رهبری نیز عمل نماییم، بایستی صدای مظلوم را شنیده و پاسخ گوی عزیزان زحمت کش دست فروش باشیم.

 

بی توجهی به جایگاه شورا، ظلم در حق آرای مردم است

 

آقازاده در بخش دیگری از سخنان خود از آنچه که “افول و تزلزل جایگاه شورای شهر” می نامید، گلایه و انتقاد کرد.

 

وی در همین خصوص تصریح کرد: متاسفانه جایگاه شورای شهر رفته رفته با تزلزل و افول مواجه می شود و ما اگر قادر به دفاع از این جایگاه نباشیم، در واقع به آراء و اعتماد مردم ظلم شده است.

 

رئیس شورای استان افزود: در اهمیت جایگاه شورا همین بس که در یکی از سوره های قرآنی به آن اشاره شده است و مسوولان ما باید به اهمیت این جایگاه پی ببرند تا نسبت به این جایگاه بی حرمتی نشود.

 

آقازاده با بیان اینکه مقصر اصلی این افول جایگاه هم خود ما شوراییان هستیم، افزود: ما که تصمیم گیرنده و نماینده این مردم هستیم، باید در اغلب هم اندیشی ها حضور داشته و صاحب نظر باشیم.

 

وی تاکید کرد: تعریف نشدن جایگاه اصلی شورای شهر در مرکز استان اردبیل، موجب شده است تا مرکز استان ما در بسیاری از موارد نسبت به سایر مراکز استان ها و کلانشهرها از فرصت های توسعه و رشد بهره‌مند نشود.

خبرنگار: فرزاد تقی زاده

 

انتهای پیام

برچسب ها لینک کوتاه
, http://shahrkhan.ir/850
همیشه در کنار شماییم :) کانال تلگرامی شهرخوان
این خبر را به اشتراک بگذارید