لطف اللهیان در گفت و گوی تلویزیونی در ارتباط با بودجه سال 97 تاکید کرد:
تاریخ: ۱۴:۱۰ :: ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
شناسه خبر: 914

شهردار اردبیل گفت: تمام تلاش مجموعه شهرداری در لایحه پیشنهادی بودجه سال 97 در راستای کاهش برخی از نواقصات شهری و تحقق مطالبات شهروندان است.

تلاش شهرداری اردبیل برای تحقق مطالبات و کاهش نواقصات

به گزارش شهرخوان؛ حمید لطف‌اللهیان در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی در برنامه “دانیشیق” شبکه سبلان اردبیل، اظهار کرد: همانطور که امام جمعه محبوب و استاندار محترم اردبیل پیشنهادها و دغدغه‌های خود را در مراسم  تقدیم لایحه بودجه مطرح کردند،  تمام تلاش مجموعه شهرداری اردبیل در راستای کاهش برخی از نواقصات شهری و تحقق مطالبات شهروندان خواهد بود.

وی با بیان این که بودجه پیش‌بینی شده در محورهای مختلف اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، عمرانی و خدمات شهری تدوین شده است، افزود: ۶۹ درصد این بودجه  برای کارهای عمرانی و ۳۱ درصد  آن برای هزینه‌های جاری صرف خواهد شد.

لطف اللهیان شرط قرار گرفتن شهر در مسیر توسعه اقتصادی، عمرانی، فرهنگی و اجتماعی را منوط به داشتن نگاه چند بعدی به توسعه دانست و گفت: رقم بودجه پیشنهادی شهرداری اردبیل در سال ۹۷، ۵۷۷ میلیارد تومان است که به نسبت بودجه سال  ۹۶،  ۱۰ درصد افزایش دارد.

شهردار اردبیل همچنین در ادامه سخنان خود در این گفت و گو از افزایش اعتبارات عمرانی در بودجه سال ۹۷ خبر داد و گفت: افزایش اعتبارات عمرانی و کاهش هزینه‌های جاری از نکات شاخص و برجسته این لایحه  است.

لطف‌اللهیان خاطر نشان کرد: شهرداری اردبیل تنها بعد  خدماتی ندارد و  به جهت قرار گرفتن شهر در مسیر توسعه اقتصادی، عمرانی، فرهنگی و اجتماعی بایستی با نگاهی چند بعدی به توسعه بنگرد.

پیشنهادات دستگاه های اجرایی استان و مسوولان در بودجه ۹۷ لحاظ شده است

شهردار اردبیل با اشاره به اینکه در تدوین بودجه سال ۹۷ از رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، نظرات و پیشنهادات مقامات و مسؤولین و صاحب‌نظران شهر بهره گرفته شده است، ادامه داد: علاوه بر اینکه نیازها و مطالبات مردمی به صورت کارشناسی بررسی شده است، سایر دستگاه‌های اجرایی استان نیز پیشنهادات و  نیازهای خود را در حوزه مدیریت شهری مطرح کردند.

لطف‌اللهیان افزود: شهرداری به تنهایی نمی‌تواند بودجه سال را تدوین کند و به همین دلیل نشست‌های مختلفی با مقامات استان و مسؤولان دستگاه‌های اجرایی و شهروندان داشته است.

وی با بیان این که بودجه تقدیم شده به شورای اسلامی شهر یک لایحه جامع و منسجم است اضافه کرد: توجه به جنبه‌های اجتماعی در داشتن شهری توسعه یافته حائز اهمیت است و تنها با  آسفالت و بهسازی تمام ابعاد شهر توسعه نخواهد یافت.

لطف اللهیان در خصوص آسفالت معابر نیز گفت: در سال جاری بیش از ۲۴۰ هزار تن آسفالت تولید و توزیع شده که گردش مالی آسفالت معابر بیش از  ۶۰ میلیارد تومان اعم از  تولید، حمل، پخش و  زیرسازی است .

وی متذکر شد: ضروری است شهروندان فرهنگ نگهداری  از آسفالت معابر را بیاموزند و با مراقبت از معابر آسفالت شده کمییت را ارتقا دهند.

شهر انسان محور، محور اصلی لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری اردبیل

شهردار اردبیل در خصوص پروژه‌های فرهنگی و اجتماعی به رینگ سلامت در مجموعه شورابیل اشاره کرد و افزود: محور اصلی ما داشتن شهری انسان محور بوده و احداث جاده تندرستی در شورابیل به ارتقای سلامت جسمی و فرهنگی شهروندان انجامیده است.

لطف اللهیان با بیان اینکه با توسعه فضای سبز،  فرهنگسرا و آمفی تئاترهای رو باز نیز افزایش خواهد یافت گفت: احداث هر فرهنگسرا به توسعه فرهنگی در شهر کمک خواهد کرد.

وی تاکید کرد: توجه به جنبه‌های اجتماعی و فرهنگی پروژه‌ها حائز اهمیت است و تنها با  آسفالت و بهسازی تمام ابعاد شهر توسعه نخواهد یافت.

وی تصریح کرد: هرچندبرخی از  نواقصات وجود دارد اما تمامی تلاش مجموعه شهرداری اردبیل  بر این است تا پروژه‌هایی که مورد نیاز است در اولویت قرار گیرد تا این پروژه‌ها منجر به ارتقای سلامت عمومی و کیفیت زندگی شهروندان شود.

شهردار اردبیل بیان کرد: شهرداری صرفا به دنبال پروژه‌های عمرانی نیست و نمی‌تواند غافل از نیازهای شهروندان شود .

وی گفت: تأمین رفاه و آسایش شهروندان برای ما حائز اهمیت است و با نگاهی یک بعدی نمی‌توانیم در مسیر توسعه باشیم، از این رو از اجرایی کردن پروژه‌های زائد پرهیز خواهیم کرد.

 

برچسب ها لینک کوتاه
, , , , , , , , , , http://shahrkhan.ir/914
همیشه در کنار شماییم :) کانال تلگرامی شهرخوان
این خبر را به اشتراک بگذارید