با حضور مسوولان صورت گرفت؛
تاریخ: ۱:۰۱ :: ۱۳۹۶/۱۲/۰۶
شناسه خبر: 920

طی آئینی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، استاندار و جمعی از مسوولان استانی و شهرستان، لایحه برنامه و بودجه 577 میلیارد تومانی شهرداری اردبیل تقدیم شورای شهر شد.

تقدیم لایحه بودجه ۵۷۷ میلیارد تومانی سال ۹۷ شهرداری اردبیل به شورای شهر

به گزارش شهرخوان، در مراسمی که در سالن اجتماعات فرهنگسرای بانون اردبیل برگزار شد طبق روال سال‌های گذشته در یک ماه مانده به پایان سال شهردار اردبیل لایحه بودجه سالانه خود را تقدیم پارلمان محلی کرد تا در فرصت باقیمانده از سالجاری با تلاش اعضای شورای شهر و تشکیل جلسات کارشناسی در کمیسیون‌های تخصصی، زمینه تصویب لایحه بودجه ۹۷ فراهم آید.شهردار اردبیل در مراسم تقدیم لایحه بودجه ۹۷ به شورای شهر اظهار کرد: به نسبت سال گذشته ۱۰ درصد رقم بودجه سالانه شهرداری افزایش یافته به طوری که از ۵۷۷ میلیارد تومان بودجه پیشنهادی شهرداری به شورای شهر ۳۱ درصد جاری و ۶۹ درصد عمرانی است.

حمید لطف‌اللهیان خاطرنشان کرد: ما سال گذشته ۵۲۲ میلیارد تومان پیشنهاد بودجه سالانه داشتیم که تاکنون از این بودجه که ۳۲ درصد جاری و ۶۸ درصد عمرانی بوده ۸۰ درصد محقق شده است.

وی افزود: در بودجه سالجاری ۱۰۰ میلیارد تومان منابع برای جذب سرمایه‌گذاری‌ها در بخش شهری پیش‌بینی شده بود که از این میزان بخش عمده‌ای از منابع تحقق پیدا کرده و امیدواریم تا پایان سال همه این رقم به عنوان سهم شهرداری در بحث مشارکت تامین شود.

شهردار اردبیل ادامه داد: ما امسال با کاهش یک درصدی در هزینه‌های جاری و افزایش این رقم به اعتبارات عمرانی سعی داریم تا در بودجه ۹۷ زمینه عمران و آبادانی و توجه بیشتر به کارهای زیربنایی را فراهم کنیم.

لطف‌اللهیان تصریح کرد: در روال عادی باید ۴۰ درصد بودجه‌ها جاری و ۶۰ درصد عمرانی باشد که ما سعی کردیم با کاهش ۸ درصدی از این رقم در هزینه‌های جاری بیشترین تمرکزمان را با بها دادن به انضباط مالی، کاهش هزینه‌های جاری شهرداری و به حداقل رساندن ریخت و پاش‌ها سعی کنیم تا به معنای واقعی اهداف و برنامه‌های شهرداری محقق شود.

وی بیان کرد: در سال ۹۵ بودجه شهرداری ۲۹۷ میلیارد تومان بود که ما این رقم را در سالجاری با ۱۰۰ درصد افزایش به ۵۲۵ میلیارد تومان رساندیم تا افزایش محسوسی را در سرانه ارائه خدمات به شهروندان شاهد باشیم.

شهردار اردبیل گفت: در حالی که در سال ۹۵ به ازای هر شهروند ۶۰۰ هزار تومان باید خدمات از سوی شهرداری ارائه می‌شد این ظرفیت را در بودجه سال آینده به یک میلیون تومان ارتقا دادیم.

لطف‌اللهیان ویژگی‌های بودجه ۹۷ را استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و کاهش اعتبارات جاری و انضباط مالی و اداری دانست و خاطرنشان کرد: قطعا همه همکاران ما در شورا و شهرداری اهتمام جدی دارند تا اهداف متعالی در این حوزه تحقق یابد.

 

برچسب ها لینک کوتاه
, , , , , , , , , , , http://shahrkhan.ir/920
همیشه در کنار شماییم :) کانال تلگرامی شهرخوان
این خبر را به اشتراک بگذارید