مدیر عامل سازمان حمل و نقل و بار شهرداری اردبیل گفت: پس از طی مراحل اقدامات نصب سیستم کارتخوان و یا پرداخت الکترونیکی (QR) موبایل پرداخت بر روی تاکسی‌ها فاز به فاز عملیاتی خواهد شد.

تاکسی

به گزارش شهرخوان، مدیر عامل سازمان حمل و نقل و بار شهرداری اردبیل گفت: به رغم مجهز شدن تمام اتوبوس‌های سازمان به دستگاه کارت‌ بلیط تنها ۳۰ درصد از مسافران در پرداخت کرایه از این کارت استفاده می‌کنند.

رحیم سعیدی در گفتگو با خبرنگاران، در مورد نارضایتی مردم و رانندگان از نرخ‌گذاری تاکسی‌ها اظهار کرد: تعیین نرخ کرایه حمل و نقل عمومی مسافر همه ساله براساس تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی انجام می‌شود و فعالان در حوزه حمل و نقل عمومی مسافر اعم از اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها موظف به رعایت نرخ‌های مصوب هستند.

وی به گلایه برخی از هموطنان و رانندگان اشاره و خاطرنشان کرد: گلایه رانندگان در نبود پول خرد است که بین مسافر و صاحب تاکسی برخی سوءتفاهم‌ها و نارضایتی‌ها را به وجود می‌آورد.

مدیر عامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اردبیل در مورد امکان راه‌اندازی کارتخوان در تاکسی‌ها گفت: چندین سال است که ما اتوبوس‌های سازمان را مجهز به دستگاه کارتخوان کردیم ولی با گذشت چندین سال از نصب این دستگاه‌ها بر روی اتوبوس تنها ۳۰ درصد از مسافران از کارت بلیط در پرداخت کرایه استفاده می‌کنند.

سعیدی بیان کرد: در بحث مجهز کردن تاکسی‌ها به پرداخت الکترونیکی که جزو برنامه‌های سازمان است با چندین شرکت صاحب صلاحیت مذاکراتی انجام شده که در ماه‌های آینده فراخوان انتخاب شرکت از طریق روزنامه‌های سراسری منتشر خواهد شد.

وی گفت: پس از طی مراحل اقدامات نصب سیستم کارتخوان و یا پرداخت الکترونیکی (QR) موبایل پرداخت بر روی تاکسی‌ها فاز به فاز عملیاتی خواهد شد.

تامین پول خرد تاکسیداران با همکاری کمیته امداد و بانک‌ها

مدیر عامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اردبیل افزود: سازمان حمل و نقل بار و مسافر سعی دارد از طریق کمیته امداد و بانک‌ها در راستای تامین پول خرد تاکسیداران همکاری داشته باشد ولی از آنجائی که سکه‌های خرد یکی دو سالی است که کمیاب شده به همین دلیل شرکت تعاونی در تهیه پول خرد به مشکل برخورده است

سعیدی ادامه داد: از آنجایی که ضرب سکه‌های خرد توسط بانک مرکزی انجام نمی‌شود بانک‌ها نیز از ارائه پول خرد خودداری می‌کنند و به همین دلیل تهیه پول برای شرکت تعاونی مشکل‌ساز شده و برخی شائبه‌ها را دامن زده است.

وی بیان کرد: به دنبال مشکلات اقتصادی پیش آمده در تامین لاستیک برای رانندگان اتحادیه تاکسیرانی‌های سراسر کشور با شرکت کویر تایر و اتحادیه اتوبوسرانی‌های کلانشهرها با شرکت بارز تفاهمنامه خرید لاستیک منعقد کرده تا به قیمت کارخانه لاستیک برای ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری تامین شود.

کسانی که دارای پروانه بهره‌برداری و کارت شهری لاستیک دریافت کنند

مدیر عامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اردبیل تصریح کرد: ما در چند مرحله توزیع این لاستیک‌ها را انجام می‌دهیم تا صاحبان خودرو از این سهمیه بهره‌مند شده و به راحتی لاستیک مورد نیاز خود را تامین کنند.

سعیدی در مورد نحوه توزیع لاستیک‌ها نیز اظهار کرد: توزیع لاستیک صرفا در بین مالکان خودرو بوده و کسانی که دارای پروانه بهره‌برداری و کارت شهری هستند با مراجعه به سازمان می‌توانند لاستیک دریافت کنند.

لاستیک

وی قیمت لاستیک‌های توزیع شده را براساس قیمت کارخانه به اضافه هزینه حمل و ارزش افزوده اعلام کرد و گفت: طبق تعرفه تنظیم بازار لاستیک‌ها به استان‌ها اختصاص می‌یابد و ما نیز از این امر مستثنی نیستیم.

توزیع ۶۶۲ حلقه لاستیک کامیون 

مدیر عامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اردبیل اظهار کرد: از آذرماه سال گذشته توزیع لاستیک شروع شده و در طی ۶ تا ۷ ماه گذشته ۴ هزار و ۲۰۰ حلقه لاستیک تاکسی، ۸۷۰ حلقه لاستیک اتوبوس و ۲۲۵ حلقه نیز لاستیک مینی‌بوس توزیع شده است.

سعیدی به توزیع ۶۶۲ حلقه لاستیک کامیون اشاره و خاطرنشان کرد: در مجموع بیش از ۵ هزار و ۹۵۷ حلقه لاستیک طی ۷ پارتی توزیع شده است.

وی گفت: از آنجایی که قیمت لاستیک توزیعی در سازمان با لاستیک‌های موجود در بازار مبلغ قابل توجهی است ما طرح توزیع روغن و سایر مایحتاج عمومی رانندگان تاکسی و سایط نقلیه عمومی را در دستور کار قرار دادیم.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/9833