مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل گفت: جهت نوسازی و احداث خانه‌های روستایی و جلوگیری از خسارت حوادث غیرمترقبه از روستاییان استان درخواست داریم از تسهیلات ارزان قیمت ۴۰۰ میلیون ریالی استفاده کنند.

تخریب بافت فرسوده

به گزارش شهرخوان، مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل از اختصاص وام ۴۰۰ میلیون ریالی برای مقاوم‌سازی مسکن روستایی در این استان خبر داد.

فرهاد عبدالعلی پور در بازدید از روستای طوفان زده تولون گرمی افزود: جهت نوسازی و احداث خانه‌های روستایی و جلوگیری از خسارت حوادث غیرمترقبه از روستاییان استان درخواست داریم از تسهیلات ارزان قیمت ۴۰۰ میلیون ریالی استفاده کنند.

به گفته وی روستاییان در صورت احداث علاوه بر وام تخصیص یافته، از تسهیلات بلاعوض کمیته امداد و بنیاد مسکن نیز برخوردار می‌شوند.

بافت فرسوده

پرداخت وام بدون سود به ۱۵ نفر از روستای تولون

مدیرکل مدیریت بحران استان در خصوص واحدهای خسارت دیده روستای تولون گرمی متذکر شد: برای تعمیرات واحدهای خسارت دیده به ۱۵ نفر وام ۵۰ میلیون ریالی بدون سود پرداخت شده و مابقی نیز دردست اقدام است.

وی با بیان اینکه در این طوفان به شش واحد مسکونی خسارت کلی وارده شده است و نیاز به احداث مجدد دارند، تصریح کرد: هر چند این شش واحد با مشارکت صاحبان منازل تعمیر شده است اما بخاطر صدمه کلی دیده شده نیاز به احداث مجدد دارند.

بافت فرسوده

عبدالعلی پور ادامه داد: در صورت احداث به این شش واحد علاوه بر تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی ارزان قیمت، مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال نیز کمک بلاعوض تعلق می‌گیرد.

وی بیان داشت: باتوجه به اینکه ۱۴ واحد تعمیری دیگر این طوفان تحت پوشش کمیته امداد و بیمه حوادث بوده اند از طرف کمیته امداد استان مبلغ ۴۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض در اختیار کمیته امداد شهرستان قرار گرفته تا نسبت به خسارت وارده پرداخت شود.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/9874