مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل گفت: با رعایت الگوی مصرف مشکلی در این حوزه نخواهیم داشت و ساعات قطعی آب روزانه در روستاها به حداقل خواهد رسید به طوری که روستائیان بین ۱۸ تا ۲۴ ساعت آب پایدار خواهند داشت.

آب

به گزارش شهرخوان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل گفت: برنامه‌ریزی شده تا در مدت سه سال آینده سه هزار میلیارد ریال منابع اعتباری برای پروژه‌های تصفیه‌خانه فاضلاب استان اردبیل جذب شود.

فرامرز به‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: برنامه‌ریزی شده تا در مدت سه سال آینده سه هزار میلیارد ریال منابع اعتباری برای پروژه‌های تصفیه‌خانه فاضلاب استان اردبیل جذب شود تا بتوانیم طرح های مختلف در این بخش را در این مدت تکمیل و برای بهره‌مندی مردم مورد بهره‌برداری قرار دهیم.

گسترش شبکه فاضلاب تا سه سال آینده

وی با اشاره به جمع‌آوری سالانه ۲۶ میلیون مترمکعب فاضلاب برای ۱۶۱ هزار مشترک در سطح استان بیان کرد: در حال حاضر ۴۷۰ هزار نفر در ۹ شهرستان استان تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند که تلاش و جدیت بر گسترش بهره‌مندی مردم از این امکان با جذب و تامین اعتبارات مورد نیاز در سه سال آینده است.

اب-خشکسالی

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل با بیان اینکه شبکه فاضلاب اردبیل با طراحی مناسب بدون هیچ گونه مشکلی فاضلاب مناطق مختلف شهر را تخلیه می‌کند، گفت: البته این شبکه برای جمع‌آوری آب‌های سطحی طراحی نشده و باید از ورود این آب‌ها جلوگیری شود.
به‌نژاد با اشاره به طراحی مودل تصفیه‌خانه آب شرب اردبیل تصریح کرد: برای تامین آب در درازمدت باید این مدت خیلی پیش‌تر از این طراحی و راه‌اندازی می‌شد که در حال حاضر نیز نیاز به مودل دوم برای تصفیه‌خانه یامچی داریم.

وی از نبود قطعی آب در تابستان امسال خبر داد و افزود: با رعایت الگوی مصرف مشکلی در این حوزه نخواهیم داشت و ساعات قطعی آب روزانه در روستاها به حداقل خواهد رسید به طوری که روستائیان بین ۱۸ تا ۲۴ ساعت آب پایدار خواهند داشت.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل با اشاره به هدررفت منابع آب به دلیل فرسودگی شبکه و برخی شرایط در آبرسانی به شهرها و روستاها اظهار کرد: در این استان میانگین هدررفت آب کمتر از میانگین کشوری بوده و ما به دنبال کاهش هر چه بیشتر هدررفت آب هستیم.

  پرینت

http://shahrkhan.ir/9956