• شناسه خبر : 10024
  • تاریخ انتشار : 29 تیر 1398 - 05:35

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشکین شهر گفت: شهرستان مشگین شهر بیش از 40هزار کندوی زنبور عسل مدرن و فعال دارد، ادامه داد: و سالانه بالغ بر 700 تن عسل ازین تعداد کندوها تولید می شود

کندوی عسل

به گزارش شهرخوان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشکین شهر از تولید سالانه 700 تن عسل با اشتغالزایی مستقیم 800 نفر خبر داد.

پتانسیل مناسب مشگین شهر برای پرورش زنبور عسل

یوسف جهانی با اعلام این خبر اظهار کرد: این شهرستان با داشتن دامنه سر سبز سبلان و غنی بودن از لحاظ گونه‌های مختلف گیاهی از جمله نعناعیان، گل ســرخ، خشخاش،گلهای ماهور، زنبق، نخود، شب‌بو، آلاله و گونه های مختلف دیگر از پتانسیل مناسبی برای پرورش زنبور عسل به شمار می رود.

کندوی عسل

وی با بیان اینکه شهرستان مشگین شهر بیش از 40هزار کندوی زنبور عسل مدرن و فعال دارد، ادامه داد: سالانه بالغ بر 700 تن عسل ازین تعداد کندوها تولید می شود که تعداد 800 نفر به طور مستقیم مشغول به زنبور داری در این شهرستان می‌باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشکین شهر با اشاره به اینکه این شهرستان قطب تولید عسل در استان بشمار می رود، اضافه کرد: در این شهرستان تولید محصولات جانبی از جمله ژله رویال، بره موم، موم، گرده گل از سایر نیز تولید می شود بطوریکه در حال حاضر زنبور داران این شهرستان علاقه فراوانی برای تولید فرآورده های زنبور عسل دارند که تولید این محصولات جانبی از نظر اقتصادی برای زنبور داران قابل توجه است.

زنبوردار عسل

به گفته جهانی اکثر محصولات جانبی تولید شده توسط زنبور عسل خاصیت دارویی دارد بطوریکه ضمن افزایش تقاضا برای این محصول، تولید کنندگان با رغبت بیشتری برای تولید آنها به جهادکشاورزی مراجعه کرده و از نظرات کارشناسان برای افزایش تولیدشان استفاده می کنند.

برگزاری دوره‌ها آموزش پیشرفته برای زنبورداران

وی از برگزاری دوره‌ها و کارگاههای آموزش پیشرفته برای زنبورداران شهرستان در آینده خبر دادند و گفت: در کنار تولید ژله رویال، تکثیر و تولید ملکه زنبور عسل نیز در شهرستان در پیش گرفتیم و اغلب زنبورداران این شهرستان ملکه مورد نیاز زنبورستان‌های خود را خودشان تامین می کنند و برخی از زنبورداران هم به صورت تخصصی در امر تکثیر و تولید ملکه زنبور عسل فعالیت دارند.

تحویل 196 تن شکر به قیمت دولتی به زنبورداران مشگین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشکین شهر همچنین از تحویل 196 تن شکر به قیمت دولتی به زنبورداران شهرستان به بیش از 400 زنبوردار عضو تعاونی زنبور داران در سال جاری خبر دادند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up