• شناسه خبر : 10083
  • تاریخ انتشار : 30 تیر 1398 - 12:51

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر ساوه گفت: مدیران شهری باید به جای اینکه با سرعت به سمت هوشمندسازی شهرها پیش بروند، باید برای داشتن شهروندانی هوشمند اقدام کنند.

شهر هوشمند

به گزارش شهرخوان، کبری طاهری در حاشیه نهمین نمایشگاه مدیریت شهری و روستایی با حضور در غرفه ایمنا اظهارکرد: شهر هوشمند نیازمند مشارکت همگانی است، یعنی زمانی زیرساخت‌ها و پروژه‌های اجرا شده کارآیی لازم را درشهر خواهد داشت که شهروندان و ساکنان شهر با این مقوله آشنا شوند و با فرهنگ شهرنشینی از نوع شهر هوشمند آن ارتباط مؤثری برقرار کنند.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر ساوه با بیان اینکه کالبدهای شهری یکی از بخش‌ها و بازوان مهم شهر به شمار می‌رود، افزود: منظر شهری از جمله اجزای با اهمیت هویت شهری و شاید رکن اصلی تأثیرگذار بر تصویر ذهنی از شهرها است، از این رو سیما و منظر شهری ازجمله مباحث بسیار مهم در حوزه شهری است که مورد توجه معماران، طراحان، روان‌شناسان محیط و جامعه شناسان قرار گرفته است.

شهر هوشمند

وی تصریح کرد: در شهر ساوه با توجه به وجود نقاطی برای حاشیه نشینی، بازآفرینی مناطق حاشیه نشین را در دستور کار قرار دادیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up