• شناسه خبر : 10164
  • تاریخ انتشار : 01 مرداد 1398 - 11:31

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: کشاورزان باید در موعد مقرر مبالغ محصولات فروخته شده خود را دریافت کنند تا انگیزه خروج گندم برای فروش در سایر نقاط کاهش یابد.

گندم کشاورز

دلیل کاهش میزان تولید گندم در اردبیل

به گزارش شهرخوان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل از کاهش میزان تولید و خرید گندم نسبت به برآورد انجام گرفته در این استان خبر داد.

ارژنگ عزیزی در جلسه شورای آرد و نان و خرید گندم اردبیل افزود: نبود بارندگی مناسب در شمال استان دلیل کاهش میزان تولید گندم در منطقه بوده است.

وی با بیان اینکه براساس اعلام شرکت غله تاکنون ۱۵۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده است، یادآور شد: این میزان نسبت به مدت مشابه در استان ۴۷ درصد و در سطح کشور ۹ درصد کاهش یافته است.

گندم کشاورز

قیمت خرید گندم در استان تغییر نمی‌یابد

معاون استاندار اردبیل با اشاره به اینکه گندم تولیدی کشاورزان هم اکنون با قیمت ۱۷ هزار ریال خریداری می‌شود، تصریح کرد: قیمت خرید گندم در استان تغییر نمی‌یابد.

وی با تاکید برلزوم تشدید کنترل به منظور جلوگیری از خروج گندم از استان متذکر شد: لازم است انتقال گندم به سایر استان‌های کشور براساس مجوز و بارنامه انجام شود.

با خروج گندم از استان میزان ذخیره سازی با مشکل مواجه می‌شود

عزیزی با بیان اینکه در صورت خروج گندم از استان میزان ذخیره سازی با مشکل مواجه می‌شود، ادامه داد: اگر ذخیره سازی گندم در داخل استان کمتر از ۲۰۰ هزار تن باشد برای تأمین گندم مورد نیاز مجبور به بازگشت گندم‌های خارج شده خواهیم بود و این اقدام هزینه‌های حمل و نقل را بر استان تحمیل می‌کند.

وی با تاکید به ضرورت پرداخت به موقع هزینه گندم خریداری شده بیان داشت: کشاورزان باید در موعد مقرر مبالغ محصولات فروخته شده خود را دریافت کنند تا انگیزه خروج گندم برای فروش در سایر نقاط کاهش یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل همچنین به ظرفیت سیلوهای موجود در استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۳۵۰ هزار تن ظرفیت ذخیره سازی در استان وجود دارد، این در حالی است که حدود ۲۵۰ هزار تن گندم خریداری می‌شود.

به گفته وی برخی سیلوهای احداث شده در استان توجیه اقتصادی ندارد و نباید مجوز احداث آن در گذشته صادر می‌شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up