• شناسه خبر : 10190
  • تاریخ انتشار : 01 مرداد 1398 - 01:33

نماینده مردم اردبیل، نیز، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات مجلس، دولت و همچنین کاهش نرخ ارز، افزایش بیش‌از اندازه و حباب‌وار و در پی آن کاهش تقاضا برای خرید سبب شد افزایش قیمت مسکن متوقف و قیمت آن روند نزولی به خود بگیرد.

صدیف بدری

به گزارش شهرخوان، نماینده مردم اردبیل، نیز، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر شاهد روند نزولی قیمت مسکن در کشور هستیم و امیدواریم این روند نزولی با حفظ رونق این حوزه ادامه‌دار باشد.

صدیف بدری در گفت‌وگو با خبرنگاران، از روند نزولی قیمت مسکن در کشور خبر داد و اظهار کرد: با توجه به تدابیر اندیشیده شده توسط مجلس و دولت در حال حاضر شاهد روند نزولی قیمت مسکن در کشور هستیم که امیدواریم این روند ادامه داشته باشد و قیمت مسکن به ثبات کامل برسد.

تصمیمات جدی‌تری در راستای کنترل قیمت مسکن

وی افزود: شرایط سخت اقتصادی کشور و تلاطم قیمت ارز سبب شده بود قیمت مسکن به‌صورت سرسام‌آوری بالا رود که در همین خصوص نیاز اساسی بود تا مجلس و دولت به این حوزه‌ی پر رونق اقتصادی ورود کنند اما قطعا این اقدامات کافی نیست و در ادامه باید شاهد اتخاذ تصمیمات جدی‌تری در راستای کنترل قیمت مسکن باشیم.

مسکن

مسکن یکی از حیاتی‌ترین بخش‌های اقتصاد کشور

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: حوزه‌ی مسکن یکی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین بخش‌های اقتصاد کشور را تشکیل می‌دهد به‌طوری که بیش از ۲۵ درصد مشاغل کشور به حوزه‌ی مسکن مرتبط می‌شوند.

بدری تاکید کرد: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته در حوزه بازار مسکن می‌توان امیدوار بود که روند نزولی قیمت مسکن در کشور ادامه‌دار باشد اما در این میان امیدواریم ضمن ایجاد ثبات، رونق مطلوبی در حوزه‌ی مسکن ایجاد شود و دیگر شاهد رکود در بازار مسکن نباشیم.

وی به عوامل پایین آمدن قیمت مسکن اشاره کرد و گفت: اقدامات مجلس، دولت و همچنین کاهش نرخ ارز، افزایش بیش‌از اندازه و حباب‌وار و در پی آن کاهش تقاضا برای خرید سبب شد افزایش قیمت مسکن متوقف و قیمت آن روند نزولی به خود بگیرد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: در راستای کنترل قیمت مسکن، دولت باید در حوزه‌ی ساخت و ساز مسکن اهتمام جدی به خرج دهد تا تعداد زیادی از اجاره‌نشین‌ها با قیمت‌های مناسب صاحب‌‌خانه شوند.

بدری عنوان کرد: امروز نیاز اساسی این است که دولت نه‌تنها در حوزه مسکن بلکه در تمام حوزه‌های اقتصادی ورود کند تا از رشد بی‌رویه‌ی قیمت‌ها جلوگیری شود تا مردم بتوانند شرایط سخت اقتصادی را نیز با موفقیت پشت سر بگذارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up