• شناسه خبر : 10233
  • تاریخ انتشار : 02 مرداد 1398 - 11:47

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: که عملیات اجرایی بزرگراه اردبیل- مشگین شهر و اهر شتاب گرفته و با بهره‌برداری آن شاهد جاده ایمن و سالم و کاهش تصادفات جاده ای در بخش از استان خواهیم بود.

پروژه احداث جاده و بزرگراه

به گزارش شهرخوان، معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان تابستان ۲۵ کیلومتر از بزرگراه در دست ساخت مشگین شهر – اردبیل زیر ترافیک می‌رود.

توسعه بزرگراه‌ها از برنامه‌های محوری وزارت راه و شهرسازی

شهرام آدم نژاد در بازدید از عملیات احداث این بزرگراه افزود: توسعه بزرگراه‌ها از برنامه‌های محوری وزارت راه و شهرسازی بوده و در این میان استان اردبیل با توجه به کمبود بزرگراه مورد توجه خاص می‌باشد.

وی با اشاره به آمار بالای تصادفات رانندگی در ایران افزود: برای کاهش تصادفات و تلفات رانندگی و ایمنی تردد مردم توسعه بزرگراه‌ها ضروری است.

محبوب حیدری

شتاب گرفتن عملیات اجرایی بزرگراه اردبیل- مشگین شهر و اهر

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل نیز گفت که عملیات اجرایی بزرگراه اردبیل- مشگین شهر و اهر شتاب گرفته و با بهره‌برداری آن شاهد جاده ایمن و سالم و کاهش تصادفات جاده ای در بخش از استان خواهیم بود.

به گفته محبوب حیدری، طول این پروژه ۱۲۱ کیلومتر است که ۴۸ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده و ۳۸ کیلومتر آن نیز در دست اجراست.

پروژه عمرانی بزرگراه

او گفت که احداث ۶۵۰ کیلومتر بزرگراه در استان برای بلندمدت برنامه‌ریزی شده اما در میان‌مدت هدف رسیدن به میانگین کشوری است.

فقیر بودن اردبیل در شاخص بزرگراهی

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه فقیر بودن این استان در شاخص‌های بزرگراهی واقعیتی غیر قابل کتمان است اظهار کرد: برای جبران بخشی از این کاستی‌ها ۱۶۰ کیلومتر بزرگراه در دست احداث است.

استان اردبیل ۱۳۷ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up