• شناسه خبر : 10235
  • تاریخ انتشار : 02 مرداد 1398 - 11:36

شهامت هدایت مدیرکل منابع طبیعی استان اردبیل گفت: بیشترین قاچاق چوب در منطقه مرزی اردبیل و گیلان انجام می‌گیرد و مصمم به مقابله با این معضل هستیم.

چوب

به گزارش شهرخوان، بزودی با هدف کنترل قاچاق چوب، پاسگاه حفاظتی منابع طبیعی در منطقه مرزی اردبیل و گیلان احداث می‌شود.

شهامت هدایت مدیرکل منابع طبیعی استان اردبیل گفت: این پاسگاه برای کنترل بیشتر قاچاق چوب و زغال در ارتفاعات روستای سوها در شهرستان نمین احداث شده و مجهز به دوربین‌های کنترل پیشرفته خواهد بود.

وی افزود: بیشترین قاچاق چوب در منطقه مرزی اردبیل و گیلان انجام می‌گیرد و مصمم به مقابله با این معضل هستیم.

کاهش تدریجی قاچاق چوب در استان

هدایت بابیان کاهش تدریجی قاچاق چوب در استان طی سال‌های اخیر بیان کرد: همکاری مردم و تلاش حافظان منابع طبیعی از تخریب مراتع و جنگل‌های استان در سال‌های اخیر جلوگیری کرده است.

وی با بیان اینکه برای حفاظت از منابع طبیعی مشارکت مردم و نهادهای مربوطه الزامی است، افزود: امسال علاوه بر جلوگیری از تخریب و آتش‌سوزی جنگل و مراتع همزمان سه هزار و ۹۰۰ هکتار اراضی ملی استان هم از دست سودجویان رفع تصرف شد.

تخریب زمین خواری

او از اجرای پروژه های بیولوژیک، تثبیت مالکیت، مبارزه با آفات و سوخ‌ت‌های فسیلی در ۱۱ شهرستان استان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: امسال ۲۱۰ میلیارد ریال از محل این صندوق به استان اردبیل تخصیص داده شده و از محل سفر ریاست جمهوری نیز ۴۰ میلیارد ریال تصویب شده است.

تثبیت ۳۳۰ هزار هکتار از اراضی ملی اردبیل

هدایت با اشاره به اجرای طرح کاداستر با هدف تثبیت مالکیت اراضی ملی افزود: تثبیت ۳۳۰ هزار هکتار از اراضی ملی استان در دستور کار بوده و بیش از ۷۰ درصد آن تحقق یافته است.

مدیرکل منابع طبیعی استان اردبیل گفت: با افرادی که تخریب کنندگان مراتع برخورد قانونی شده و متخلفان به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

استان اردبیل یک میلیون و ۵۰ هکتار مرتع ییلاقی، قشلاقی و میان بند و ۶۵ هزار هکتار جنگل دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up