• شناسه خبر : 10284
  • تاریخ انتشار : 03 مرداد 1398 - 08:31

معاون امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: نیازمند تشکیل تیم کارشناسی خبره از سوی سازمان راهداری برای بررسی حوادث و تصادفات محورهای مواصلات هستیم و به دنبال یافتن مقصر نبوده و با همترفع مشکلات زیرساختی و بهبود وضعیت محورهای مواصلاتی استان هدف‌گذاری شده است.

مسعود امامی یگانه
به گزارش شهرخوان، معاون امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: برای مدیریت و کاهش تصادفات می‌بایست با تشکیل تیم خبره کارشناسی علل بروز حوادث به صورت دقیق بررسی شده و اقدامات پیشگیرانه لازم انجام پذیرد.

مسعود امامی یگانه در نشست با اعضای ستاد راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان که در محل سالن جلسات شیخ صفی استانداری اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: با تعیین شدن اولویت‌ها، رفع نقاط حادثه‌خیز و بهبود وضعیت جاده‌های استان اقدامات پیشگیرانه لازم در محورهای مواصلاتی انجام خواهد پذیرفت.

 

نیازمند تشکیل تیم کارشناسی خبره از سوی سازمان راهداری

وی با بیان اینکه نیازمند تشکیل تیم کارشناسی خبره از سوی سازمان راهداری برای بررسی حوادث و تصادفات محورهای مواصلاتی استان هستیم، افزود: به دنبال یافتن مقصر نبوده و با همت عمومی و تلاش جهادوار، رفع مشکلات زیرساختی و بهبود وضعیت محورهای مواصلاتی استان هدف‌گذاری شده است.

راهداری

معاون امور عمرانی استانداری اردبیل با اشاره به اینکه در سال جاری اعتبارات ملی برای چهار بانده کردن محورهای مواصلاتی استان در حوزه راه و شهرسازی ۲/۵ برابر شده، تصریح کرد: در سال جاری اقدامات مناسبی را در بهبود وضعیت جاده‌های استان شاهد بودیم و امیدواریم این روند با سرعت و دقت لازم تداوم داشته باشد.

افزایش نیروهای پلیس راه در فصل تابستان

امامی یگانه با بیان اینکه پلیس راه نیز با افزایش نیروهای خود در فصل تابستان می‌بایست اقدامات کنترلی را برای مدیریت جرائم و ترافیک توسعه دهد،گفت: حضور جدی همه دستگاه‌ها در مدیریت حوادث رانندگی ایام تابستان باید تقویت شود چرا که هرگونه کوتاهی و قصور در این خصوص به قیمت از دست دادن جان و مال مردم تمام خواهد شد.

پلیس راهنمایی رانندگی

به گفته وی متأسفانه در بحث ملی بیشترین تمرکز در صدور گواهینامه‌های رانندگی ارائه آموزش‌های درون شهری بوده و با توجه به اینکه علت ۷۸ درصد تصادفات انحراف به چپ و تخطی از سرعت مطمئنه است، باید آموزش‌ها و موارد ایمنی لازم در رانندگی‌های برون شهری نیز ارائه شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up