• شناسه خبر : 10336
  • تاریخ انتشار : 05 مرداد 1398 - 11:38

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خلخال گفت: با دستور رئیس کارگروه سلامت شهرستان خلخال هیچ پروانه جدیدی برای قلیان‌سراها صادر نخواهد شد.

قلیان
به گزارش شهرخوان، فریدون بابایی، فرماندار شهرستان خلخال در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در رابطه با اقدامات انجام شده در خصوص کاهش قلیان سراها و اینکه سلامتی افراد و جامعه با افزایش قلیان سراها در خطر است، در جلسات متعدد تاکید بر این داریم که دانشکده علوم پزشکی با مصوبات قانونی در کارگروه سلامت شهرستان خلخال به دستور العمل موجود که با وظایف مشخص ابلاغ شده عمل نماید.

جلوگیری از افزایش قلیان‌سراها

وی افزود: قطعاً مصرف قلیان نفی می‌شود و همگان واقف بر مضرات این پدیده هستند و ما نیز به عنوان مراجع قانونی باید با همکاری و همراهی نهادهای مرتبط از افزایش مکان‌های این پدیده مضر اجتماعی جلوگیری کنیم.

ایرج اعتبار معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خلخال نیز با اشاره به مضرات قلیان گفت: در جلسات متعدد کارگروه سلامت پس از تبادل نظر مصوب شده که اتاق اصناف در صدور پروانه برای این گونه واحد‌ها خودداری کرده و با تشکیل جلسه‌ای با حضور اعضای عضو در اتحادیه کافه‌ها، سفره‌خانه‌های سنتی و کافه‌خانه‌ها با تغییر پروانه کسب، اختیارات قانونی پروانه کسب این واحدها کاهش و تنها در راستای پروانه جدید فعالیت نمایند.

اعتبار گفت: پروانه‌های قبلی این واحدها از سوی اتاق اصناف جمع‌آوری شده و تغییرات لازم به‌زودی اعمال خواهد شد؛ باید این نکته را اضافه کنم که هیچ پروانه جدیدی با دستور رئیس کارگروه سلامت شهرستان خلخال در خصوص ایجاد قلیان سراها صادر نخواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up