• شناسه خبر : 10511
  • تاریخ انتشار : 08 مرداد 1398 - 01:49

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: برای جلوگیری از بیماری‌های واگیر و پیشگیری از بیماری‌های مشترک دام و انسان کشتارگاه‌های سنتی در استان ساماندهی می‌شود.

کشتارگاه

به گزارش شهرخوان، کشتارگاه‌های صنعتی و برچیده شدن کشتارگاه‌های سنتی از نیازهای استان اردبیل بوده و در این راستا کاهش تصدی‌گری دولت و ورود بیشتر بخش خصوصی به امور مربوط به کشتار دام و طیور امری ضروری است.

ساماندهی کشتارگاه های سنتی اردبیل

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با تاکید بر این ضرورت گفت: برای جلوگیری از بیماری‌های واگیر و پیشگیری از بیماری‌های مشترک دام و انسان کشتارگاه‌های سنتی در استان ساماندهی می‌شود.

مسعود امامی یگانه در جلسه کمیته استانی هماهنگی امور کشتارگاه‌ها اظهار کرد: ساماندهی کشتارگاه‌های سنتی و ایجاد کشتارگاه‌های صنعتی جدید در گرمی و مشگین‌شهر آغاز شده و در سایر شهرها نیز ادامه می‌یابد.

مسعود امامی یگانه

وی افزود: با توجه به تفاهم‌نامه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با سازمان دامپزشکی، ایجاد سامانه مناسب برای کاهش تصدی‌گری دولت و شهرداری‌ها و تسهیل شرایط برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در زمینه کشتار دام امری ضروری است.

آگاهی بخشی مردم از خطرات ناشی از کشتارهای سنتی

امامی یگانه با بیان اینکه ضوابط سازمان دامپزشکی می‌بایست در تمامی مراحل، اعم از کشتار، نگهداری، حمل و نقل و ارائه گوشت سالم به مردم انجام شود، اضافه کرد: رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی می‌بایست با اقدامات فرهنگی مردم را نسبت به خطرات ناشی از کشتارهای سنتی آگاه سازند.

تفیک زباله از مبداء و تولید سوخت

معاون استاندار اردبیل همچنین با اشاره به وضعیت پسماند در شهرها و روستاهای استان گفت: موضوع تفکیک از مبداء و تولید سوخت از زباله در دستور کار تعدادی از شهرداری‌های استان قرار گرفته اما می‌بایست این مهم بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

امامی یگانه افزود: مهم‌ترین راهکار برای داشتن شهری زیبا و عاری از آلودگی، ارتقای فرهنگ عمومی است که لازمه آن، توجه بیش از پیش به این موضوع، توسط دستگاه‌های ذیربط و سازمان‌های مردم نهاد است که نگهداری مناسب و صیانت فضای بیرون از خانه و محیط زیست نیز برای همه ما ارزشمند تلقی شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up