• شناسه خبر : 10564
  • تاریخ انتشار : 09 مرداد 1398 - 06:07

نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین گفت: با تلاش و برنامه ریزی مناسب هم اکنون شاهد ایجاد فناوری نسل چهارم تلفن همراه در مناطق روستایی استان هستیم.

فناوری و تکنولوژی اینترنت رایانه

به گزارش شهرخوان، نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال ۸۰ میلیارد تومان پروژه در این بخش از استان به بهره‌برداری می‌رسد و تاکنون ۳۷۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حوزه آی.سی.تی در اردبیل انجام شده است.

بهره‌برداری پروژه ارتقای نسل سایت تلفن همراه

آئین بهره‌برداری از پروژه ارتقای نسل سایت تلفن همراه به نسل چهارم در روستای گردشگری ایلانجوق از توابع شهرستان نیر با ارزش بالغ بر هفت میلیارد ریال با حضور مسئولان استانی برگزار شد.

نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار داشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نقش خود را در توزیع عادلانه خدمات ارتباطی در استان به خوبی ایفا کرده است و انتظار می‌رود شاهد توسعه این فعالیت‌ها در سطح استان باشیم.

محمد فیضی با قدردانی از تلاش‌هایی که با هدف ایجاد زیرساخت‌ها و رفع محدودیت‌ها در استفاده از فناوری های پیشرفته توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اداره کل ICT در استان انجام شده است، گفت: با تلاش و برنامه ریزی مناسب هم اکنون شاهد ایجاد فناوری نسل چهارم تلفن همراه در مناطق روستایی استان هستیم.

وی افزود: با برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در برقراری طرح اینترنت پرسرعت نسل چهارم در استان 44 روستای شهرستان نیر به این فناوری مجهز خواهند شد و روستائیان و گردشگران به راحتی می‌توانند اینترنت پرسرعت را روی تلفن همراه خود داشته باشند.

بی اثر بودن تحریم ها در حوزه فناوری اطلاعات

نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم های ناعادلانه ای که بر ضد ایران صورت گرفته است، بیان کرد: با وجود این تحریم‌‌ها وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات عملکرد مطلوب و مناسبی در ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی کشور دارد و اثر تحریم‌ها بر پیشرفت کشور در این حوزه محسوس نیست که این شایسته تقدیر است.

فیضی تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی‌ها امسال 80 میلیارد تومان پروژه در این بخش از استان به بهره‌برداری می‌رسد و تاکنون 370 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حوزه آی.سی.تی در اردبیل انجام شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up