• شناسه خبر : 10862
  • تاریخ انتشار : 15 مرداد 1398 - 01:30

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: در کنار جلوگیری از خروج دام زنده و همچنین مرغ باید با محتکران و گرانفروشان به جد برخورد می شود تا در روزهای منتهی به عید قربان گوشت سفید و قرمز به قیمت تعادل برسد.

گوشت قرمز

به گزارش شهرخوان، دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: در آستانه عید قربان نظارت دقیق و مستمر بر عرضه و قیمت گوشت قرمز و سفید در اردبیل انجام می‌شود.

سیدعبدالله طباطبایی در جلسه نظارت بر تامین مایحتاج ضروری مردم اظهار کرد: مسئولان جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی باید تلاش کنند تا در این نظارت دقیق با عوامل گرانفروشی و برخی دلالی‌ها در این حوزه برخورد جدی کرده و اجازه ندهند گوشت قرمز و سفید در این ایام پرتقاضا گران شود.

کاهش قیمت گوشت قرمز و سفید

وی خاطرنشان کرد: با هدف کاهش قیمت گوشت قرمز و سفید و همچنین دام زنده دستگاه‌های مرتبط باید نسبت به تامین نهاده‌های آنها به قیمت مناسب اقدام کنند و در این چرخه هیچ خللی به وجود نیاید تا ما بتوانیم کاهش قیمت را در بازار شاهد باشیم.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گران بودن گوشت قرمز و سفید را در استان یادآور شد و بیان کرد: به رغم اینکه این استان قطب دامپروری محسوب می‌شود اما عرضه گوشت قرمز و سفید از برخی نارسائی‌ها و دلال‌بازی‌ها رنج می‌برد که باید جلوی این خلا گرفته شود.

گوشت مرغ

طباطبایی افزود: در کنار جلوگیری از خروج دام زنده و همچنین مرغ باید با محتکران و گرانفروشان به جد برخورد شود تا در روزهای منتهی به عید قربان گوشت سفید و قرمز به قیمت تعادل برسد.

نبود مشکل از لحاظ ذخیره گوشت قرمز و سفید در اردبیل

در این جلسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز با بیان اینکه هیچ کمبودی در استان از لحاظ گوشت سفید و قرمز وجود ندارد، گفت: ذخیره‌سازی مواد پروتئینی در ماه‌های اخیر به اندازه کافی انجام شده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

خلیل نیکشاد بیان کرد: در روزهای آینده و با افزایش تقاضا عرضه گوشت قرمز و سفید در استان افزایش خواهد یافت و به نظر می‌رسد تعدیل و کاهش قیمت به شکل محسوس انجام شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up