• شناسه خبر : 10877
  • تاریخ انتشار : 15 آبان 1398 - 06:34

به گفته مسئولان شهرداری اردبیل، حدود ۱۱ کیلومتر جاده و کندرو در محدوده شورابیل در حال اجراست و شهرداری با تملک ۲۲ هکتار زمین، در حال تکمیل خیابان‌های جدید ۴۵ ، ۵۵ و ۶۰ متری متری در اطراف شورابیل است.

پروژه عمران جاده

اخبار اردبیل- شورابیل 

پروژه های زیربنایی در اطراف شورابیل در حال اجراست که فعلا جلوی چشم نیستند، اما افتتاح آنها تاثیر به سزایی در روان سازی ترافیک و توسعه گردشگری استان خواهد داشت.
احداث خیابان هایی که شهرک نیایش در مسیر جاده تبریز را به ورودی اردبیل از سمت خلخال متصل و در واقع کمربندی دوم اردبیل را کامل می کنند؛ تکمیل بزرگترین پیست دوچرخه سواری کشور به طول ۱۱ کیلومتر، دسترسی آسانتر خودروها به دور دریاچه شورابیل و ایجاد اقامتگاه ها و پارکینگ های جدید برای مسافران از جمله این پروژه ها هستند.
اتصال مستقیم ورودی های غربی و جنوبی شهر اردبیل به یکدیگر، پروژه های مهمی هستند که موجب تسهیل تردد در شهرک های کارشناسان، نادری، نیایش، کوثر و دادگستری می شوند و ترافیک میدان های بسیج، جانبازان و خیابان عطایی را کاهش خواهند داد.

رینگ دوچرخه سواری اردبیل منتظر واگذاری زمین

در حال حاضر تکمیل رینگ دوچرخه سواری دور شورابیل معطل واگذاری مقداری از زمین های ادارات آب و فاضلاب و بنیاد حفظ ارزشهای دفاع مقدس است که امیداواریم استاندار اردبیل در جریان سفر آتی رئیس دولت، با اخذ دستورات ویژه این موانع را مرتفع کند.

پروژه عمرانی جاده

به گفته مسئولان شهرداری اردبیل، حدود ۱۱ کیلومتر جاده و کندرو در محدوده شورابیل در حال اجراست و شهرداری با تملک ۲۲ هکتار زمین، در حال تکمیل خیابان‌های جدید ۴۵ ، ۵۵ و ۶۰ متری متری در اطراف شورابیل است.

شورابیل اردبیل دارای چهار رینگ مجزاست

با تکمیل پروژه های در دست اجرا عملا چهار رینگ مجزای شورابیل برای پیادروی، حرکت قطار و وسایط تفریحی، دوچرخه سواری و خودروهای شخصی فراهم و ایمنی و سرعت انواع تردد در دور دریاچه شورابیل تقویت می شود.

توسعه معابر عمومی از برنامه های اساسی دکتر لطف اللهیان در زمان تصدی مسئولیت شهرداری اردبیل بوده است. برخی طرح های مرتبط همچون پل داروپخش و پل قدس جلوی دید عموم بوده اند و بعضی پروژه های زیربنایی نظیر خیابان های اطراف شورابیل خیلی جلوی چشم نبوده اند.

شورابیل

در عصر حاضر رقابت شدیدی بین شهرها برای تبدیل شدن به مقاصد گردشگری در جریان است و شهرها به دنبال راهکارهایی برای متمایز شدن از سایر مقاصد گردشگری هستند.

هدف عالی نخبگان اردبیل هم با هر گرایشی، این بوده که در وهله اول به جذب سرمایه گذاران و شرکت های ملی، گردشگران داخلی و خارجی و تقویت بازار فروش کالاهای ساخته شده در استان کمک کنند. یکی از عناصر کلیدی برای تحقق این مهم برند سازی شهری در اردبیل است و تلاش فعالان رسانه ای برای معرفی قابلیت های استان و تصویرسازی مثبت در نزد افکار عمومی ، در همین راستا بوده است.

لذا در کنار توسعه معابر، لطف اللهیان با هدفگذاری صحیح و آینده نگرانه، تحول تدریجی در فضای کالبدی اطراف بقعه شیخ صفی الدین و شورابیل را به عنوان دو دارایی متمایز اردبیل دنبال کرد.

پیاده روی-شورابیل

توسعه زیرساخت های گردشگری هر شهری در استان، ظرفیتی برای توسعه سایر مناطق همجوار است و باید از آن استقبال کرد. شهرها مراکز اقامت و مبدأ سفر به روستاها و مناطق مجاور خود محسوب می شوند و هر اندازه جاذبه ها و امکانات ما بیشتر باشد، میزان جذب و ماندگاری گردشگران استان بیشتر خواهد بود.

شهرهایی مثل اردبیل، مشگین شهر ، سرعین و نیر انشالله در آینده هیر و خلخال از رهگذر برندسازی ظرفیت های گردشگری، در حال افزایش سهم خود از بازار گردشگری کشور هستند و لطف اللیهان هم در این مدت تلاش کرده است زیرساخت های منطقه شورابیل و بقعه تاریخی شیخ صفی را برای تبدیل شدن به برندهای گردشگری شهر اردبیل تقویت کند.

لازم است ایجاد محیط های متمایز و خلاق گردشگری در دیگر شهرهای استان از جمله شهرهای مغان، کوثر و نمین هم با جدیت پیگیری شود.

شورابیل

اجرای همزمان ۳۲ پروژه متنوع در شورابیل و مشارکت دادن بخش خصوصی برای توسعه امکانات آن، افتتاح اخیر سالن سرپوشیده زنده یاد ناصر عروجی برای ورزش جوانان، تلاش برای تکمیل کمربندی دوم اردبیل، تداوم راهسازی در خیابان ۳۰ متری ملاباشی به منظور اتصال به خیابان خلیلج فارس کارشناسان و صدها پروژه دیگر در مناطق مختلف شهر نشان می دهد که برغم تنگناهای مالی، شهرداری اردبیل برای تکمیل پروژه های مختلف تلاش می کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up