• شناسه خبر : 10891
  • تاریخ انتشار : 16 مرداد 1398 - 02:35

به گفته فرماندار اردبیل کار شورای اجتماعی برخورد پلیسی با آسیبهای اجتماعی نیست و در جهت توانمندسازی فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی فعال خواهد بود.

معتاد سیگار

فرماندار اردبیل گفت: شورای اجتماعی در روستاهای این شهر با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ایجاد می شود.

جواد زنجانی در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر اردبیل افزود: این شورا متشکل از دهیاران ،شوراها ،هیات امنا،روحانیت روستا، پایگاه بسیج،مدیرمدرسه ،بهداشت و دیگر نمایندگی ادارهها با هدف هماهنگی و تعامل بیشتر در جهت پیشگیری از آسیبهای اجتماعی ،رسیدگی به مشکلات بهداشتی ،اجتماعی ،فرهنگی و اقتصادی خواهد بود.

روستاهای اردبیل  بیشتر در معرض خطر اعتیاد هستند

وی اظهار داشت: روستاها بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی و خطر اعتیاد هستند و ضروری است اقدام مهمی در جلوگیری از آسیبهای اجتماعی صورت گیرد.

زنجانی بیان کرد: کار این شورا برخورد پلیسی با آسیبهای اجتماعی نیست و در جهت توانمندسازی فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی فعال خواهد بود.

او با بیان اینکه اعتیاد زنگ خطر برای خانواده‌هاست و باید برای پیشگیری از آن با مشارکت همگانی اقدام ویژه‌ای صورت بگیرد، افزود: آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد و مقابله با آسیب‌های اجتماعی با همکاری بهزیستی و برخی دستگاه‌های مربوطه در مدارس انجام می‌شود و نیاز است در این زمینه همگان پیشگام باشیم چرا که تربیت نسل سالم و فرهیخته در فضای علمی و آموزشی امری مهم و ضروری است که عزم همگان را می‌طلبد.

جواد زنجانی

زنجانی بیان کرد: انجمن‌های پیشگیری از اعتیاد نیز با همکاری دستگاه‌های اجرایی شهرستان با هدف پیشگیری از اعتیاد و ارائه راهکارها برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی راه‌اندازی شده و درصدد هستیم تا این برنامه‌ها را توسعه دهیم.

فرماندار اردبیل نقش و جایگاه سازمان‌ها و مراکز دولتی ، نحوه جذب مشارکت‌های مردمی ، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ، اجتماعی شدن صیانت و کارآفرینی ، درمان ، کاهش آسیب و حمایت‌های اجتماعی را از اهداف اصلی ستاد مبارزه با مواد مخدر ذکر کرد.

وی گفت: اگر بتوانیم با همکاری و مشارکت بیش از پیش مسئولان ، سازمان‌های مردم ‌نهاد و نخبگان، اهل قلم، هنرمندان و ورزشکاران ، آگاهی و اطلاعات مردم را در راستای کاهش معضل اعتیاد ارتقا دهیم به ‌طور حتم شاهد بهبودی وضعیت جامعه خواهیم بود.

اخبار استان اردبیل | شورای اجتماعی روستا | جواد زنجانیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up