• شناسه خبر : 11049
  • تاریخ انتشار : 20 مرداد 1398 - 12:33

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: اشتغال‌زایی و کاهش مهاجرت از اهداف اصلی این پروژه است، تامین آب شرب مردم منطقه، توسعه و بهبود کشاورزی و آبی شدن ۱۲ هزار هکتار از اراضی منطقه از اهداف مهم در احداث این سد است.

سلیمان زاده

به گزارش شهرخوان، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: سد عمارت بزرگترین سد این استان است که برای احداث آن سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

اصغر سلیمان‌زاده  در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این سد از زمان تخصیص منابع مالی صندوق توسعه ملی در دولت تدبیر و امید جان تازه‌ای گرفته و سرعت عملیات اجرایی در آن چندین برابر شده است.

پیشرفت 93 درصدی سد عمارت

وی با اشاره به پیشرفت ۹۳ درصدی این پروژه بیان کرد: این سد با حجم مخزن ۱۸۲ میلیون متر مکعب و به ارتفاع ۱۰۶ متر با شتاب بیشتری در دست احداث است.

سلیمان‌زاده با بیان اینکه اشتغال‌زایی و کاهش مهاجرت از اهداف اصلی این پروژه است، افزود: تامین آب شرب مردم منطقه، توسعه و بهبود کشاورزی و آبی شدن ۱۲ هزار هکتار از اراضی منطقه از اهداف مهم در احداث این سد است.

وی افزود: احداث این سد تحول بزرگی در منطقه ایجاد کرده و با پیگیری‌های بعمل آمده و قول مساعد وزارت نیرو مبنی بر تزریق منابع مالی جدید، این پروژه بزودی تکمیل می‌شود.

سد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل با اشاره به اهم فعالیت‌های جانبی اجرایی در سد بیان داشت: احداث جاده دسترسی به سد به طول ۱۸ کیلومتر، حفاری و تزریق به طول حدود ۱۱۰ کیلومتر و اتمام حفاری سرریز و بتن‌ریزی با پیشرفت ۹۰ درصد از دیگر اقدامات انجام گرفته در این پروژه است.

سلیمان‌زاده، احداث برج آبگیر سد عمارت همزمان با عملیات اجرایی سد را از دیگر اقدامات اجرایی مهم عنوان کرد و گفت: سد عمارت از جمله معدود سدهای در حال ساخت کشور است که عملیات برج آبگیر آن نیز همزمان با احداث سد در دست ساخت است.

سد مخزنی عمارت در شمال استان اردبیل و در فاصله ۸۰ کیلومتری شهرستان گرمی و بر روی رودخانه دره‌رود واقع شده است.

اخبار استان اردبیل| اصغر سلیمان زاده |سد عمارتدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up