• شناسه خبر : 11113
  • تاریخ انتشار : 22 مرداد 1398 - 01:42

 مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با اشاره به تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات ملی در حوزه راه استان گفت: امسال تخصیص اعتبارات پروژه های راه‌سازی استان در مقایسه سال قبل چهار برابر رشد داشته است.

محبوب حیدری

به گزارش شهرخوان، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: پروژه احداث جاده رضی – امیرکندی در شمال استان با شتاب بیشتری در دست اجرا بوده و تا پایان سال تکمیل می‌شود.

محبوب حیدری در گفت و گو با خبرنگاران افزود: احداث جاده رضی – امیرکندی به طول هشت کیلومتر در مراحل اجرای لایه‌های آسفالت به صورت بزرگراه در دست اجرا بوده و امسال مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی درباره عملیات اجرایی مسیر پارس‌آباد – سربند هم گفت: با توجه به افزایش آمار تردد و ضرورت احداث باند دوم این مسیر جهت تسهیل عبور و مرور مردم ، اجرای آن به طول ۲۰ کیلومتر شروع و در ۲ قطعه به پیمانکار واگذار شده و تلاش می شود بخشی از این مسیر تا پایان امسال تکمیل شود.

افزایش اعتبارات راه اردبیل

او از افرایش اعتبارت راه‌سازی خبر داد و گفت: اعتبارات ملی حوزه راه‌سازی این استان سال گذشته ۱۵۸ میلیارد ریال بود که در سال ۹۸ به هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال رسید.

حیدری از تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات ملی در حوزه راه استان خبر داد و افزود: امسال تخصیص اعتبارات پروژه های راه‌سازی استان در مقایسه سال قبل چهار برابر رشد داشته است.

عوارض بزرگراه

وی اظهار داشت: از هزار و ۶۵۰ کیلومتر از راه‌های شریانی استان هزار و ۵۵۰ کیلومتر دارای ردیف اعتباری ملی هستند و تصمیم بر این است که بیشتر این را ه ها تبدیل به بزرگراه شود.

حیدری با اشاره به اینکه اجرای پروژه های بزرگراهی در سال جاری در اولویت قرار گرفته تا بخشی از مشکلات راه های استان برطرف شود، بیان کرد: هم اکنون حدود ۱۶۰ کیلومتر بزرگراه در استان در دست احداث است و پیشتر چهار پروژه ملی بزرگراهی برای استان تعریف شده بود که در بودجه سال ۹۸ به هفت پروژه افزایش یافته است.

چهار خطه کردن جاده اردبیل – مشگین شهر

وی گفت: چهار خطه کردن جاده اردبیل – مشگین شهر و اهر به طول ۴۵ کیلومتر و چهار خطه کردن جاده اردبیل – سرچم از جمله پروژه های مهم های بزرگراهی استان است.

حیدری افزود: قرار شده که در بودجه سال ۹۸ برای افزایش طول بزرگراه های پرترافیک استان و تامین قیر مورد نیاز برای جاده های گرمی و خلخال و نیز مطالبات پیمانکاران اعتبارات لازم اختصاص یابد.

پروژه احداث جاده و بزرگراه

حیدری احداث و بهسازی راه اصلی بیله سوار – پارس آباد به طول ۵۰ کیلومتر، بهسازی سه راهی صحرا – گرمی و بیله سوار بطول ۱۴۶ کیلومتر، احداث راه اصلی پارس آباد – سربند و کنگرلو بطول ۱۵۷ کیلومتر و احداث راه اصلی اردبیل – آبی بیگلو را از جمله اقدامات انجام شده در دولت تدبیر و امید اعلام کرد.

استان اردبیل ۱۳۱ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.

 

اخبار استان اردبیل | محبوب حیدری | پروزه | اعتبارات راهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up