• شناسه خبر : 11376
  • تاریخ انتشار : 28 مرداد 1398 - 10:25

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: سرمایه‌گذاران تا دهم شهریورماه باید از فرصت بخشودگی معوقات بانکی استفاده کنند و با واخواست اسناد جرایم خود را به صفر برسانند.

 

محمد اهلی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: در پنج حوزه مشوق‌های حمایتی شهرک‌های صنعتی از سرمایه گذاران اعلام می‌شود تا در سال رونق تولید فضای حمایتی از اشتغال و تولید فراهم آید.

به گزارش شهرخوان، محمد اهلی در جلسه تسهیل‌گری سرمایه‌گذاری در اردبیل اظهار کرد: این مشوق‌های اعطایی شامل واگذاری زمین، بخشودگی مالیات، تشویق‌ها در حوزه بهره‌برداری، اعطای عرصه‌های بزرگ سرمایه‌گذاران و همچنین مشوق‌های حوزه ایثارگران و نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان است.

دولت 50 درصد تخفیف در واگذاری زمین در مناطق محروم و کمترتوسعه یافته اعمال می‌کند

وی خاطرنشان کرد: دولت 50 درصد تخفیف در واگذاری زمین در مناطق محروم و کمترتوسعه یافته اعمال می‌کند به طوری که در شهرک‌ها و نواحی صنعتی گرمی، کوثر، روح‌کندی و رضی با اعمال این تخفیف‌ها از ابتدای امسال تاکنون در قالب 10 قرارداد با تخفیف اعمال شده بیش از یک میلیارد و 231 میلیون تومان تشویق سرمایه‌گذاران انجام شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: در حوزه مشوق بهره‌برداری پیش از موعد 10 درصد شامل صاحبان صنایعی است که قبل از موعد بهره‌برداری را انجام دهند که در این زمینه نیز ما سعی کردیم تا اعمال قوانین و مقررات حمایتی را انجام دهیم.

کارخانه- شهرک صنعت

10 درصد تشویق در تخصیص زمین برای صاحبان واحدهای صنعتی بزرگ اعمال شود

اهلی به اعطای عرصه‌های بزرگ برای واحدهای صنعتی اشاره کرد و افزود: در این واگذاری‌ها سعی شده است تا 10 درصد تشویق تخصیص زمین برای صاحبان واحدهای صنعتی بزرگ اعمال شود که تاکنون در استان اردبیل یک سرمایه‌گذار از این مشوق استفاده کرده و بیش از 207 میلیارد ريال بهره‌مند از این مشوق‌ها شده است.

وی همچنین به بخشودگی جرایم با پرداخت نقدی بدهی‌ها و ارقام نقدی سرمایه‌گذاران به شرکت شهرک‌های صنعتی اشاره و تصریح کرد: در پنج مورد سرمایه‌گذاران اقدام به پراخت نقدی و بهره‌مندی از این مشوق کرده‌اند که 470 میلیارد ريال از قبل این بند تشویقی نصیب سرمایه‌گذاران شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل مشوق دیگر را مربوط به ایثارگران، نخبگان و صاحبان شرکت‌های دانش بنیان و همچنین سرمایه‌گذاران خارجی اعلام کرد و گفت: در این زمینه نیز با 10 درصد پرداخت نقدی تخصیص همراه با اعمال مشوق‌های قانونی بوده به طوری که تاکنون یک ایثارگر با 210 میلیون ريال تشویقی از این بند استفاده کرده است.

عدم افزایش قیمت زمین در شهرک های صنعتی

اهلی ادامه داد: ما در سالجاری هیچگونه افزایش قیمت زمین را نسبت به سال گذشته شاهد نبودیم به طوری که با تاکید استاندار اردبیل و رایزنی با وزیر صمت قرار شد استان اردبیل از افزایش قیمت در واگذاری زمین مستثنی شود که البته در ماه‌های گذشته سایر استان‌ها نیز از این مقررات بهره‌مند شدند.

وی تصریح کرد: در سالجاری ما موفق شدیم با عقد قرارداد به تعداد 28 فقره 15.5 هکتار واگذاری زمین را انجام دهیم که عدد قابل توجهی است به طوری که ارزش زمین واگذار شده بیش از 6 میلیارد و 620 میلیون تومان بوده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل افزود: البته با اعمال تخفیف در 5 بند یاد شده بیش از 2 میلیارد و 140 میلیون تومان تخفیف به نفع سرمایه‌گذاران اعمال شده است که 35 درصد کل رقم محاسبه شده را شامل می‌شود.

اهلی گفت: سرمایه‌گذاران تا دهم شهریورماه باید از فرصت بخشودگی معوقات بانکی استفاده کنند و با واخواست اسناد جرایم خود را به صفر برسانند.

اعمال معافیت‌های مالیاتی برای شهرک‌های صنعتی

وی بیان کرد: اعمال معافیت‌های مالیاتی برای شهرک‌های صنعتی که از 5 سال به 7 سال و در مناطق غیربرخوردار به 13 سال رسیده شامل تمام شهرک‌های استان اردبیل است و امیدواریم تولیدکنندگان و صاحبان صنایع در داخل شهرک‌های صنعتی از این معافیت استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل اظهار کرد: ما در 15 شهرک و ناحیه صنعتی تلاش می‌کنیم تا زیرساخت‌های مورد نیاز سرمایه‌گذاران را فراهم کنیم ولی همچنان در شهرک صنعتی شماره یک و دو اردبیل در آسفالت خیابان‌ها و کوچه‌ها، هدایت آب‌های سطحی، کانال کشی، احداث تصفیه‌خانه فاضلاب، فعالیت‌ها و اقدامات ضروری انجام شده است.

برآورد 134 میلیارد تومانی در احیای شهرک‌های صنعتی استان اردبیل

اهلی به برآورد 134 میلیارد تومانی در احیای شهرک‌های صنعتی استان اشاره و خاطرنشان کرد: قرار شد در یک برنامه سه ساله و با در نظر گرفتن اعتبارات ملی، استانی و همچنین منابعی که در سفر رئیس جمهور اختصاص می‌یابد عمده این مشکلات رفع شود.

عضو ستاد اقتصاد مقاومتی استان اردبیل گفت: ما در شهرک صنعتی شماره یک و دو اردبیل اقدامات و فعالیت‌های خدماتی را به شرکت فعال بخش خصوصی واگذار کردیم تا تلاش کنند از طریق منابع مختلف نقصان زیرساخت‌ها در این شهرک‌ها رفع شود.

اهلی به تجهیز ایستگاه آتش نشانی و درخواست از شهرداری برای تجهیز و مدیریت این ایستگاه اشاره کرد و ادامه داد: امیدواریم در کمترین زمان این اقدام حمایتی به نفع سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان سروسامان یابد.


اخبار استان اردبیل | محمد اهلی | شهرک های صنعتی استان اردبیلدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up