• شناسه خبر : 11401
  • تاریخ انتشار : 30 مرداد 1398 - 10:38

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: تالاب نئور یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین مناطقی است که تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست استان قرار گرفته است، که باید برای حفاظت از تالاب نئور اقدامات لازم انجام شود و امیدواریم با اقدامات مشارکتی خود کمکی تاثیرگذار به بحث احیای تالاب نئور کرده باشیم.

دریاچه نئور

به گزارش شهرخوان، محمد خداپرست در نشست با خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: باتوجه به اینکه در استان اردبیل تالاب‌های مهمی وجود دارد سه گروه تخصصی و علمی را برای بررسی و مطالعات گسترده در خصوص تهدیدات و مشکلات این تالاب‌ها اختصاص داده‌ایم و همچنین برای احیای تالاب نئور نیز برنامه مختلفی همچون تدوین برنامه جامع احیای نئور داریم که از نیمه دوم امسال زیر نظر کارشناسان اجرایی و عملیاتی می‌شوند.

وی با اشاره به وضعیت تالاب نئور افزود:‌ تالاب نئور یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین مناطقی است که تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست استان قرار گرفته است و شرایط بسیار مطلوبی دارد که باید برای حفاظت از این تالاب اقدامات لازم انجام شود و امیدواریم با اقدامات مشارکتی خود کمکی تاثیرگذار به بحث احیای تالاب نئور کرده باشیم.

محمد خداپرست

خداپرست از ثبت تالاب سد میل مغان در کنواسیون رامسر خبر داد و تصریح کرد: محیط زیست استان اردبیل برای ثبت تالاب سد میل مغان در کنواسیون رامسر تلاش می‌کند و با ثبت این تالاب طبیعی بیست و ششمین تالاب مهم کشور در کنوانسیون رامسر ثبت می‌شود.

در سایت مغان 42 راس آهو نگهداری می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با بیان اینکه در سایت مغان 42 راس آهو نگهداری می‌شود اظهار کرد: در استان اردبیل گونه‌های مختلف و متعددی از حیات وحش وجود دارد و در سایت مغان 42 راس آهو نگهداری می‌شود و روز گذشته در یک اتفاق شگفت‌انگیز 1 راس بره متولد شد و تعداد آهوهای این سایت به 42 راس آهو ارتقا یافت.

وی گونه مهاجم کاراس را مهم‌ترین تهدید برای تالاب نئور دانست و بیان کرد: یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین تهدیدات برای تالاب نئور گونه مهاجم کاراس است که در سال 84 در این دریاچه مشاهده شده است که سبب تغییر اکو سیستم و زنجیره غذایی و از بین رفتن یکی از مهم‌ترین گونه شاخص این دریاچه میگوی گاماروس شده است و ما همواره برای احیای این تالاب تلاش کرده‌ایم.


اخبار استان اردبیل | محمد خداپرست | مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل | تالاب نئوردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up