• شناسه خبر : 11592
  • تاریخ انتشار : 04 شهریور 1398 - 11:07

استاندار اردبیل گفت: ناحیه صنعتی اصلاندوز در سفر رئیس جمهور کلنگ‌زنی شده و تلاش مدیران استان بر این است تا با تسهیل صدور مجوزها و پاسخ سریع به استعلامات امکان سرمایه‌گذاری در این ناحیه صنعتی فراهم آید.

اکبر بهنامجو

به گزارش شهرخوان، استاندار اردبیل گفت: با تاکید مقام معظم رهبری مسایل فرهنگی و ارزشی برای ما در اولویت قرار داد و قرار نیست عده‌ای به بهانه برگزاری کنسرت و یا جشنی بخواهند اصول و قواعد دینی و فرهنگی ما را زیر پا بگذارند.

اکبر بهنامجو در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی اصلاندوز اظهار کرد: ما امروز در شمالی‌ترین نقطه استان اردبیل اصلاندوز حضور پیدا کردیم تا ضمن حل موانع و مشکلات پیش روی سرمایه‌گذاران دیداری را با اهالی سختکوش این منطقه داشته باشیم تا با عمل به وعده‌ها و قول و قرارها بتوانیم شهرستان جدیدالتاسیس اصلاندوز را سال به سال در مسیر توسعه ببینیم.

وی خاطرنشان کرد: ما باید در تحقق اقتصاد مقاومتی به ویژه در دو حوزه رونق تولید و اشتغال با سختکوشی و حرکت جهادگونه کارها را به سمتی ببریم تا سرمایه‌گذاران با کمترین نارضایتی بیشترین همراهی را در مسیر توسعه داشته باشند.

رئیس شورای اشتغال استان اردبیل گفت: در آینده‌ای نزدیک سفر رئیس جمهور به استان اردبیل انجام می‌شود و ما پیش از سفر او نشست مدیران عامل بانک‌ها را در اردبیل برگزار کردیم تا یک سری منابع و تسهیلات بانکی را جذب استان کنیم تا از این طریق در حوزه آبرسانی و همچنین رونق واحدهای تولیدی حرکتی مبارک اتفاق بیفتد.

اختصاص 250 میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای آبرسانی به روستاها

بهنامجو ادامه داد: قرار شد 250 میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای آبرسانی به روستاها اختصاص یابد و در کنار آن 150 میلیارد تومان شرکت آب و فاضلاب و 110 میلیارد تومان نیز سازمان عشایری اختصاص دهد تا با 500 میلیارد تومان منابع تکمیل مجتمع‌های آبرسانی روستایی به سرانجام برسد.

آبرسانی

وی به مشکلات اقتصادی کشور و تلاش برای تقویت روحیه جهادی در گذر از این مقطع حساس اشاره کرد و افزود: ما در 45 روز آینده جلسه مجددی را در این شهرستان برگزار خواهیم کرد تا پیگیر مصوبات و اجرای طرح‌هایی باشیم که مسئولان و مدیران وعده عملیاتی شدن آن را داده‌اند.

ضروری بودن آبرسانی به قشلاقات و روستاها

استاندار اردبیل ضرورت آبرسانی به قشلاقات و روستاها را با تامین منابع مورد نیاز به همراه ساماندهی تپه نادری با تامین اعتبار اولیه 2 میلیارد تومان یادآور شد و تصریح کرد: در کنار این اثر باستانی قرار است کمپ گردشگری در این شهرستان احداث شود تا در سبد توسعه گردشگری استان به غیر از سرعین، اردبیل و مشگین‌شهر اصلاندوز نیز بتواند سهمی داشته باشد.

کلنگ‌زنی ناحیه صنعتی اصلاندوز در سفر رئیس جمهور

بهنامجو اضافه کرد: ناحیه صنعتی اصلاندوز در سفر رئیس جمهور کلنگ‌زنی شده و تلاش مدیران استان بر این است تا با تسهیل صدور مجوزها و پاسخ سریع به استعلامات امکان سرمایه‌گذاری در این ناحیه صنعتی فراهم آید.

وی به موضوع فرهنگی و توجه دهیاران به مساله کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: ما مسئولان باید مراقب فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ارزشی در جامعه باشیم تا مبادا عده‌ای با سوءاستفاده از فضا بخواهند الگوها و معیارهای فرهنگی و دینی ما را نادیده بگیرند.

رئیس شورای اداری استان اردبیل با انتقاد از پخش آیات قرآن در قالب کلیپ بیان کرد: انتظار می‌رود از صوت و لحن قاریان قرآن به صورت زنده در برنامه‌ها و مراسمات استفاده شود و در کنار آن در همه شهرستان‌ها با محوریت ائمه جمعه مباحث فرهنگی و دینی مدنظر قرار گیرد.


اخبار استان اردبیل | اکبر بهنام جو | استانداری اردبیل | کلنگ زنی دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up