• شناسه خبر : 11650
  • تاریخ انتشار : 05 شهریور 1398 - 11:24

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: هم‌اکنون سد عمارت گرمی نیز با 93 درصد پیشرفت فیزیکی و تخصیص 3 هزار میلیارد ریالی در حال اجرا است که در تلاش هستیم با همکاری مسئولان و متولیان اجرایی سرعت اجرای پروژه‌ها را بالا برده و شاهد اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام باشیم.

سد

به گزارش شهرخوان، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: در حال حاضر سد احمد بیگلوی مشگین‌شهر با ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی آماده افتتاح است و تاکنون برای این پروژه ۲ هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار از صندوق توسعه ملی هزینه شده است.

پیشرفت 99 درصدی سد احمد بیگلوی مشگین‌شهر

اصغر سلیمان‌زاده در بازدید از سد احمدبیگلوی مشگین‌شهر اظهار داشت: در حال حاضر سد احمد بیگلوی مشگین‌شهر با 99 درصد پیشرفت فیزیکی آماده افتتاح است و تاکنون برای این پروژه 2 هزار و 140 میلیارد ریال اعتبار از صندوق توسعه ملی هزینه شده است.

سلیمان زاده

وی با اشاره به این که افتتاح پروژه‌های آبرسانی در سطح استان به عنوان یک اولویت اساسی است بیان کرد: در استان اردبیل با توجه به اهمیت پروژه‌های بخش کشاورزی باید به پروژه‌های آبرسانی نیز اهمیت ویژه‌ای داده شود تا بتوانیم در امر توسعه حوزه آبرسانی در استان اقدامات اساسی انجام داده و به اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

سلیمان‌زاده بیان کرد: طبق برآوردهای انجام یافته حجم مفید این سد 24 متر مکعب محاسبه شده که در حدود 18 میلیون متر مکعب حجم تنظیمی آن است که این میزان حجم قابل توجهی از نیازهای مردم منطقه را برطرف می‌کند که امیدواریم با بهره‌برداری از این سد به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

سد عمارت گرمی نیز با 93 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: هم‌اکنون سد عمارت گرمی نیز با 93 درصد پیشرفت فیزیکی و تخصیص 3 هزار میلیارد ریالی در حال اجرا است که در تلاش هستیم با همکاری مسئولان و متولیان اجرایی سرعت اجرای پروژه‌ها را بالا برده و شاهد اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام باشیم که این موضوع به عنوان اولویت اساسی مطرح است.

وی تصریح کرد: این سد از لحاظ فیزیکی بزرگ‌ترین سد استان به حساب می‌آید که بدون شک با تکمیل آن مشکل آب شرب مردم منطقه برطرف می‌شود و این موضوع به نفع استان است که امیدواریم در این زمینه شاهد توسعه اقتصاد و اشتغال‌زایی مناسبی نیز در استان باشیم که این مهم برای ما یک اولویت اساسی است.


اخبار استان اردبیل | اصغر سلیمان زاده | مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل | آبرسانی



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up