• شناسه خبر : 11709
  • تاریخ انتشار : 05 شهریور 1398 - 09:37

رئیس شورای شهر خلخال گفت: شهر قدیمی خلخال از عدم توسعه یافتگی فاضلاب رنج می‌برد به طوری که ما به 20 کیلومتر توسعه فاضلاب در شهر خلخال نیاز داریم.

فاضلاب

به گزارش شهرخوان، رئیس شورای شهر خلخال گفت: با گذشت 14 سال انتظار بالاخره طرح جامع شهر خلخال ابلاغ شده که انتظار عملیاتی شدن بند به بند این طرح را داریم.

شهرداری خلخال در شرایط کنونی با انباشتی از بدهی روبروست

شهناز شاطری در جلسه اعضای شوراهای شهر و روستای خلخال که با حضور فرماندار و برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی در خلخال برگزار شد، اظهار کرد: هر چند این طرح جامع دیر ابلاغ شده اما می‌تواند راهگشا باشد که البته شهرداری خلخال در شرایط کنونی با انباشتی از بدهی روبروست که شهرداری توان پرداخت این بدهی‌ها را از منابع داخلی ندارد و در همین راستا اجرای برخی از پروژه‌ها به ویژه تکمیل کمربندی و بازگشایی در مسیرهای هسته مرکزی شهر با کندی روبرو شده است.

تامین نشدن قیر رایگان در سالجاری در خلخال

وی به تامین نشدن قیر رایگان در سالجاری و برخورد شهرداران به ویژه شهرهای کم درآمد با مشکلات عدیده و گوناگون را یادآور شد و خاطرنشان کرد: ما در منطقه کوهستانی قرار گرفتیم که از فصل کاری باید بیشترین بهره را ببریم تا هر چه سریعتر پروژه‌های عمرانی به نتیجه رسیده و عملیات آسفالت ریزی در مسیرها و مناطق گردشگری انجام شود.

آسفالت

نیاز  به 20 کیلومتر توسعه فاضلاب در شهر خلخال

رئیس شورای شهر خلخال احداث پل و سایر امکانات ارتباطی را در شهر خلخال با وجود رودخانه قدیمی در این شهر یادآور شد و گفت: همچنان شهر قدیمی خلخال از عدم توسعه یافتگی فاضلاب رنج می‌برد به طوری که ما به 20 کیلومتر توسعه فاضلاب در شهر خلخال نیاز داریم.

فاضلاب

بدهی شرکت گاز به شهرداری خلخال

شاطری به بدهی دستگاه‌های اجرایی به ویژه 300 میلیون تومان بدهی شرکت گاز به شهرداری خلخال اشاره کرد و افزود: ما در بافت قدیمی خلخال پیگیر موضوع احیا و بازآفرینی هستیم اما با اختصاص 5 میلیارد تومان سالانه به این حوزه کاری از پیش نمی‌رود.

وی ادامه داد: خلخال به بام گردشگری استان اردبیل معروف است و همچنان باید به مناطق گردشگری و جذب توریسم توجه کنیم تا امکان درآمدزایی در این شهرستان برای مجموعه شهرداری بیش از پیش فراهم آید.

ضرورت حمایت از بخش خصوصی

رئیس شورای شهر خلخال ضرورت حمایت از بخش خصوصی را در اجرای طرح‌های مختلف در حوزه گردشگری یادآور شد و تصریح کرد: قابلیت خلخال در گردشگری بی‌نظیر است و ما به راحتی می‌توانیم با حضور سرمایه‌گذاران واقعی پروژه‌های متعددی را نظیر پل معلق و شیشه‌ای در این شهرستان با تنوع جاذبه‌های گردشگری عملیاتی کنیم.

شاطری در پایان از رئیس شورای استان اردبیل خواست؛ تا در جلسات اعضای شورای استان با مدیران دستگاه‌های اجرایی مشکلات پارلمان نشینان خلخال را به نمایندگی از مردم مطرح کنند تا هر چه سریعتر موانع و چالش‌ها رفع شود.


کند بودن برخی پروژه در خلخال

احیا و باز آفرینی بافت های قدیمی در خلخال

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up