• شناسه خبر : 11952
  • تاریخ انتشار : 10 شهریور 1398 - 12:41

آدام استیپلس و لیزا گریس زوج جوینده به تازگی توانستند در یک مزرعه در شمال شرق ایالت سامرست انگلیس با استفاده از ردیاب‌های فلزی خود ۲۵۷۱ سکه نقره را کشف کنند.

شهرخوان: آدام استیپلس و لیزا گریس زوج جوینده به تازگی توانستند در یک مزرعه در شمال شرق ایالت سامرست انگلیس با استفاده از ردیاب‌های فلزی خود ۲۵۷۱ سکه نقره را کشف کنند.

این گنج از نظر تعداد سکه‌ها، پایین‌تر از گنج‌های معروف به «گنج استفوردشیر» که مجموعه‌ای از بزرگترین آثار باستانی دفن شده در انگلیس است.

پیدا شدن بیش از ۲۵۰۰ سکه باستانی در انگلیس + تصاویر

قیمت هر سکه پیدا شده ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ پوند است

این سکه‌ها در مجموع ۲۵۷۱ سکه نقره است که در زمان پادشاه هارولد دوم در سال ۱۰۶۶ میلادی رایج بوده است. بسیاری از سکه‌ها در شرایط عالی هستند و هر کدام بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ پوند قیمت دارند. کارشناسان معتقدند که این گنج در آن زمان مقدار قابل توجهی بوده و متعلق به شخصی مهم و ثروتمند بوده است که احتمالا در طول جنگ‌ها آن را مخفی کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، از آنجایی که سلطنت پادشاه هارولد دوم تنها ۹ ماه به طول انجامید و در جنگ کشته شد، سکه‌های این دوره از نادرترین سکه‌ها محسوب می‌شود. طبق قانون انگلیس، جویندگان، مقامات محلی را از کشف گنج مطلع کردند و آن را برای ارزیابی به موزه انگلیس در لندن اعطا نمودند.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up