• شناسه خبر : 18580
  • تاریخ انتشار : 20 آبان 1398 - 10:31

عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی ظهار داشت:ارائه خدمات غذایی مانند صبحانه و نهار در قهوه خانه‌های سنتی ممنوع شد.

شهرخوان: عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی ظهار داشت:ارائه خدمات غذایی مانند صبحانه و نهار در قهوه خانه‌های سنتی ممنوع شد.

حسین مقصودی تصریح کرد: بررسی طرح استفساریه تبصره ۱ ماده ۱۳ قانون جامع کنترل و مبارزه با دخانیات اعاده شده از شورای نگهبان در دستورکار امروز کمیسیون قرار داشت. پیش‌تر کمیسیون مصوب کرد بود قهوه خانه ها، پایانه‌های مسافری و برخی کافه‌ها از قانون ممنوعیت مصرف قلیان و سیگار در اماکن عمومی مستثنا شوند که شورای نگهبان آن را رد کرده بود.

وی افزود: در صورت اعمال محدودیت‌های زیاد در استعمال دخانیات شاهد افزایش قهوه خانه‌های بدون مجوز خواهیم بود و امکان نظارت بر این اماکن وجود ندارد ضمن آنکه مالیات، آّب و برق تجاری، عوارض شهرداری و… از این واحد‌ها دریافت نمی‌شود و عملا بخش عمومی از فعالیت آن‌ها متضرر می‌شود لذا باید قانون به نحوی باشد که این اتفاقات رخ ندهد. همچنین در صورت تعطیلی قهوه خانه‌ها ۴۲۰ هزار شغل رسمی مستقیم از بین می‌رود.

نماینده سبزوار ادامه داد: بر همین اساس، پس ازبحث‌های فراوان مقرر شد امکان مصرف قلیان و دخانیات در قهوه خانه‌ها و قلیان سرا‌ها وجود داشته باشد، اما این اماکن حق ارائه غذا نداشته باشند.

خانه ملتدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up