• شناسه خبر : 18993
  • تاریخ انتشار : 02 آذر 1398 - 07:44

معاون سازمان دامپزشکی گفت: بخشنامه مدیریت بهداشتی تولید شیر الاغ ابلاغ شده است و تولیدکنندگان می‌توانند تحت نظارت سازمان دامپزشکی اقدام به تولید این محصول کنند.

شیر

شهرخوان: علی‌اصغر ماکنلی در نشست خبری در واکنش به تراکم بیش از حد دام در گاوداری‌های کشور اظهار کرد: هر چه تراکم دام در دامداری‌ها بیشتر باشد احتمال بروز بیماری نیز بیشتر خواهد بود که تولیدکنندگان خود از این امر آگاهند و باید با اقداماتی که انجام می دهند زمینه بروز بیماری‌ها را کاهش دهند.

وی افزود: در حال حاضر ۱۴۰ هزار راس گوساله پرواری عامل کشتار در استان تهران وجود دارد .

وی در پاسخ به سوالی در ارتباط با امکان مصرف شیر الاغ و سایر فرآورده‌های این محصول اظهار کرد: از نظر بهداشتی، برای مصرف‌کنندگان وزارت بهداشت می‌تواند در این زمینه پاسخگو باشد اما سازمان دامپزشکی می‌تواند شیر این حیوان و فرآورده‌های آن را از نظرر سلامت مورد بررسی قرار بدهند.

وی افزود: تمام محصولات مرتبط با سازمان دامپزشکی که بتوانند شرایط بهداشتی مورد نظر این سازمان را بگذرانند از نظر ما مانعی برای مصرف آنها وجود ندارد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آیا بخشنامه بهداشتی در سازمان دامپزشکی برای تولید شیر الاغ وجود دارد یا به طور کلی امکان تولید شیر الاغ زیر نظر سازمان دامپزشکی وجود دارد گفت:بخشنامه مدیریت بهداشتی تولید شیر الاغ ابلاغ شده است و تولیدکنندگان می‌توانند تحت نظارت سازمان دامپزشکی اقدام به تولیداین محصول کنند.

وی افزود: برنامه مدیریت بهداشت برای پرورش الاغ جزو دستورالعمل‌های بهداشتی و تدوین و ابلاغ شده سازمان دامپزشکی کشور است.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up