• شناسه خبر : 20595
  • تاریخ انتشار : 28 آذر 1398 - 11:10

رئیس نظام پرستاری کرمان گفت: پرستار بردسیری در استان کرمان به دلیل مبتلا شدن به بیماری آنفلوآنزا از طریق سرایت آن از یک بیمار، روز گذشته فوت کرد.

فوت - مرگ

امان الله ابوالقاسمی، رئیس نظام پرستاری کرمان با اشاره به فوت پرستار بردسیری، گفت: آنفلونزا H۱N۱ در سراسر کشور شایع شده است و تعداد بالایی از همکاران در بردسیر به این بیماری مبتلا شده‌اند. هفته گذشته نیز یکی از پرستاران اورژانس ۱۱۵ پایگاه محور بردسیر به سیرجان به این بیماری مبتلا شد و روز گذشته فوت کرد.

وی ادامه داد: مرحوم فرهاد امیر پورسعید با ۴۲ سال سن، هفته گذشته در پی ارائه خدمات به بیمار مبتلا به H۱N۱ به این بیماری مبتلا شد و از بیمارستان قائم بردسیر به بیمارستان افضلی پور کرمان منتقل شد و در تاریخ ۱۶ آذر ماه دچار ایزوله تنفسی و روز بعد به ICU منتقل شد.

 

پرستار

 

رئیس نظام پرستاری کرمان با اشاره به اینکه با توجه به شیوع بیماری آنفلونزا و مراجعه بیشتر مردم به بیمارستانها، کمبود نیرو مشهودتر است، اظهار داشت: از آن جایی که استخدام پرستاری در سال‌های اخیر متوقف شده و جایگزینی هم برای بازنشستگان وجود نداشته است، کمبود نیروی پرستاری به شدت قابل لمس بوده و همکاران با اضافه کار اجباری و شیفت‌های متعدد روبرو هستند؛ بنابراین پرستاران به شدت دچار خستگی و فرسودگی شده و به این دلیل مستعد انواع بیماری‌ها می‌شوند.

وی با بیان اینکه پرستاران و فوریت‌های پزشکی در برخورد با بیماران در صف اول درمان قرار دارند و به لحاظ سختی کار در معرض انواع بیماری‌های عفونی هستند، تصریح کرد: قانون ارتقا بهره وری و بازنشستگی پیش از موعد برای پرستاران بردسیر و فوریت‌های پزشکی اجرایی نمی‌شود؛ بنابراین پرستاران با بی انگیزگی به ارائه خدمات می‌پردازند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up