• شناسه خبر : 20790
  • تاریخ انتشار : 01 دی 1398 - 10:32

 یک پزشک طمّاع برای از بین بردن فشار‌های مالی و جبران ضرر اقتصادی اش، یک ترفند به کار برد؛ او به دروغ به والدین می‌گفت: فرزندشان سرطان دارد، تا آن‌ها از ترس جان بچه‌هایشان به نگهداری‌های بهداشتی ویژه‌ی گران‌قیمت و خرید دارو‌های شرکت پزشک مذکور پناه ببرند.

ترفند عجیب پزشک

 

بنا به گزارش سایت میرور، دکتر «مینا چودری»، ۴۴ ساله برای سه کودک تشخیص اشتباه سرطان داد و بدون ارجاع دادن آن‌ها به بخش انکولوژی وابسته به هیات خدمات بهداشتی ملی NHS، به والدین توصیه کرد تا آزمایش‌ها و معاینات مرتبط با شرکتش را در گلاسکو، میراس انجام بدهند، در غیر این‌صورت وقت زیادی از دست خواهند داد.

در یک مورد، این پزشک متخصص اطفال به مادر گفت که کودک دو ساله اش ممکن است سرطان خون لنفومی داشته باشد و پیشنهاد داد برای روند درمانی به لندن بروند، او ادعا کرد که هیچ بیمارستانی در اسکاتلند نمی‌تواند پژواک نگاری قلب روی کودک انجام دهد.

در حالت دوم، به والدین دختر ۱۵ ماهه‌ای گفت که در پای کودک توموری وجود دارد که از نظر پزشکی به عنوان سارکوم بافت نرم شناخته می‌شود، نوعی سرطان نادر که در بافت‌هایی که قسمت‌های بدن را به هم متصل می‌کنند، شکل می‌گیرد و ماهیچه ها، چربی، رگ‌های خونی، اعصاب، تاندون‌ها و پوشش مفصل را درگیر می‌کند. بنا به گزارش دایره دادگاه خدمات پزشکی، او به والدین گفت که می‌توان سونوگرافی، MRI و بیوپسی را طی چند روز ترتیب داد.

وی به مادر یک دختر نوجوان بیمار گفته است که فرزندش از «نوروبلاستوما»، سرطانی که به دلیل سلول‌های عصبی نابالغ در چندین ناحیه از بدن ایجاد می‌شود، و در قسمت شکم رنج می‌برد و در صورت عدم درمان ممکن است گسترش یابد، او به مادر گفت که دختر باید برای انجام آزمایش خون به لندن مسافرت کند.

پس از بررسی مدارک و شواهد، دادگاه می‌گوید تصمیم نهایی را خواهد گرفت، و ممکن است پزشک متخصص کودکان به دلیل ایجاد «حسّ توجیه ناپذیر استرس» و رفتار نانجیبانه و با انگیزه مالی، در کارش ضعیف شناخته شود و برای همیشه نام او از فهرست پزشکان خط بخورد.

رئیس دادگاه «جیمز نیوتن پرایس» گفت: دادگاه به این نتیجه رسیده است که دکتر «چودری» نتوانسته است نگهداری بالینی با کیفیت و خوب را برای بیماران فراهم کند، از جمله یافته‌های وی برای تشخیص شرایط سرطانی بدون بررسی مناسب بوده و آزمایش‌هایی که او در لندن توصیه می‌کرد، غیرضروری و گران بوده است.

دادگاه می‌گوید، وی سعی کرد والدین این سه پرونده را ترغیب کند که با توجه به تشخیص اشتباه سرطان، هزینه‌های آزمایش‌های غیر ضروری را بپردازند، و دادگاه نتیجه گرفت که دکتر چودری برای افزایش درآمد یا کاهش خسارات تجاری خود عمل کرده و همه اقدامات وی با انگیزه مالی بوده است. این اتهامات چودری مربوط به بازه زمانی از مارس تا آگوست ۲۰۱۷ است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up