• شناسه خبر : 21497
  • تاریخ انتشار : 12 دی 1398 - 02:37

معاون هماهنگ‌کننده معاونت امور زنان نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه قم رتبه اول اعتیاد زنان در کشور را دارد گفت: در نسبت طلاق به ازدواج در روستاها، روستاهای قم رتبه اول را دارد همچنین قم در مسئله زنان بازمانده از تحصیل در مقاطع ابتدایی و متوسطه رتبه اول در کشور را دارد.

معتاد

 

در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قم با دستور کار سند ارتقاء زنان و خانواده که عصر امروز در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد زهرا جواهریان معاون هماهنگ کننده معاونت امور زنان نهاد ریاست جمهوری اظهار کرد: برای دستیابی به توسعه پایدار و متوازن باید عدالت جنسیتی در نظر گرفته شود زیرا نیمی از جامعه را زنان تشکیل می دهند.

وی بیان کرد: بعد از تصویب برنامه ششم، معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری اقدام به تدوین شاخص های عدالت جنسیتی در ۸ محور آموزش، اشتغال ،بهداشت، ورزش، مشارکت سیاسی، مشارکت اجتماعی، حقوق، امنیت کرده است.

معاون هماهنگ کننده معاونت امور زنان نهاد ریاست جمهوری افزود : این سند تدوین و به تمام دستگاه ها و استان ها ابلاغ شده پایه این سند آماری بوده که از اطلس زنان بر اساس سرشماری سال ۹۵ برداشته شده است.

جواهریان تصریح کرد: بر اساس سند ارتقاء زنان و خانواده قم در بسیاری از شاخص ها برتری هایی دارد اما برخی نکات منفی بر اساس سرشماری سال ۹۵ در قم وجود دارد از جمله مسئله طلاق در استان قم نسبت به ازدواج رتبه سوم کشوری را دارد.

معاون هماهنگ کننده معاونت امور زنان نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: نسبت طلاق به ازدواج در روستاهای قم رتبه اول را دارد، همچنین مسئله اعتیاد زنان آمار بالایی است و نسبت دستگیرشدگان زن به عنوان معتاد در کشور قم رتبه اول را دارد.

وی افزود: نسبت مشارکت اقتصادی زنان قم در کشور رتبه سی یکم است، قم در مسئله زنان بازمانده از تحصیل در مقاطع ابتدایی و متوسطه رتبه اول را دارد همچنین وضعیت مدیریت زنان استان قم نسبت به مردان وضعیت مناسبی ندارد و رتبه سی و یکم در کشور را دارد.

جواهریان در پایان بیان کرد: البته این آمار بر اساس سرشماری سال ۹۵ است و در این سه سال اخیر تغییرات عمده و خوبی اتفاق افتاده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up