• شناسه خبر : 21730
  • تاریخ انتشار : 15 دی 1398 - 11:19

همسر شهید حججی گفت: تنها خواسته ما خانواده‌های شهدا همه با قلب شکسته، انتقام به موقع، تند، به جا و محکم از دشمنان است.

خانم عباسی همسر شهید حججی که در ویژه برنامه شبکه سه برای شهادت حاج قاسم سلیمانی حضور یافته بود، در سخنانی ضمن تسلیت شهادت سردار دل‌ها درباره دلایل محبوبیت سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: اصلی‌ترین قسمت اخلاص خود فرمانده است و خودش جلوتر از فرمانده حرکت می‌کند و منیتی در وجودش نیست و دل می سوزاند، قطعا محبتش در دل همه جا می‌گیرد.

وی ادامه داد: دختر ایشان می‌گفتند پدر من نمی‌خوابیدند و می‌گفتند که سربازان من الان در جبهه هستند چطور بخوابم؟ وقتی من خبر شهادت را شنیدم، ساعت ۵:۳۰ روز جمعه بود و فقط گریه می‌کردم و احساس یتیمی کردم. دشمن ما خیلی ساده و احمق است و وقتی که خون یک سردار ایرانی را می‌ریزد، فکر می‌کند ما می‌ترسیم؟ اصلا این طور نیست و اراده‌هایمان قوی‌تر و محکم‌تر می‌شود تا فرزندانمان را طوری تربیت کنیم که انتقام خون شهدایمان را بگیرند.

وی درباره عمده‌خواسته‌های خانواده مدافعان حرم اظهارداشت: با خانواده‌هایی که در ارتباط هستم، همه با قلب شکسته تنها خواسته‌مان انتقام به موقع، تند و به جا و محکم از دشمنان است. برایمان مهم است که انتقامی که گرفته می‌شود، درخور خون سردار سلیمانی باشد. وقتی آقا محسن شهید شد، سردار سلیمانی صحبت کردند و گفتند که من انتقامشان را می‌گیرم و تا ۳ ماه دیگر شما داعش را نخواهید دید. روی حرفشان هم ایستادند و انتقام خون سربازشان را گرفتند. حالا مسئولان ما باید انتقام خون فرمانده را بگیرند. ایشان کسی است که در همه جای دنیا مهم و عزیز بود.

وی همچنین درباره شباهت‌های شهید حججی و سردار قاسم سلیمانی گفت: در سال ۹۴ که شهید حججی به سوریه رفته بودند، ۲ سال بود که عضو سپاه شده بودند و در گروهی که بودند چند شهدای دیگر نیز نظیر روح الله قربانی و سرلک هم بودند. آنها تجربه بیشتری داشتند. حاج قاسم برای بازدید آمدند و شهید حججی آرزو داشتند که با سردار عکس بگیرند و آرامش عجیبی در چهره‌شان داشتند. من اولین بار بعد از شهادت آقا محسن سردار را دیدم. آنجا خیلی معذب بودم و همه آقا بودند و از سردار عذرخواهی کردم و بیرون آمدم. بعد از سخنرانی بیرون آمدند و با من صحبت کردند. خیلی به من آرامش دادند و گفتند که خدا را شکر کن که خداوند به شما عزت داده و همسر شهید شده‌ای. به من گفتند که تو مثل دخترم می‌مانی. شهدا همه بیشترشان شبیه هم هستند. این اخلاصی که داشتند، انس به قرآن، توسل و توکل به ائمه همه و احترام به خانواده و همسر همه خصلت خانواده شهداست.

وی تاکید کرد: همه شهدا متاثر از رزق حلال و شیر پاک هستند و پدر و مادرهای مومن و متدینی داشتند و اول باید از آنها تشکر کرد. من دست همسر حاج قاسم را بوسیدم و گفتم شما قدم به قدم با ایشان بودید و همراهی کردید. از خودگذشتگی آنها نبود شاید خانواده شهدا سست می‌شدند. قوت قلبی که خانواده به ایشان دادند باعث شد تا مسیر را با اراده‌تر بپیمایند.

خانم عباسی درباره حضور فرزندش در ادامه راه پدرش گفت: وقتی علی برایم حرف می‌زند به این فکر می‌کنم که آیا می‌توانم بگذارم که برود؟ خیلی از خودگذشتگی می‌خواهد و امیدوارم که بتوانم این کار را بکنم یا نه.

وی در پایان اظهارداشت: سردار یکتا دیروز جمله‌ای گفتند حالا که مردم دنیا داغدار شده‌اند و خونشان به جوش آمده، ۲ خواسته دارند یکی انتقام و دیگر اینکه اگر کسی دوباره حرف مذاکره زد، بزنید توی دهانش.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up